Німеччина підозрює, що Фейсбук займається несанкціонованим збором даних. Федеральне відомство з картелів підозрює соціальну мережу в зловживанні інформацією про німецьких користувачів.
Згідно повідомлення, сервіс має домінуюче становище в країні серед інших соцмереж, і користується цим. Він вимагає від німців згоди на необмежений збір даних з третіх джерел та зводить їх із інформацією, зібраною Фейсбуком, отриманою під час реєстрації.
Третіми джерелами є месенджер, Вотсап або додаток для обміну фотографіями і відеозаписами Інстаграм, які належать компанії Цукерберга. Сервіс також має свої інтернет-сторінки і мобільні додатки.

За словами чиновника, розмах і методи збору даних порушують європейські норми в цій сфері.
На думку відомства, Фейсбук як домінуюча компанія, повинна враховувати те, що у користувачів немає реальної альтернативи. Реєструючись, особа стоїть перед вибором: прийняти всі умови компанії або відмовитися від використання цієї соцмережі. В такому разі неможливо говорити про те, що користувач дає дійсну згоду на збір і обробку даних в тому обсязі, в якому вони відбуваються.
Відомство проводить службове розслідування щодо компанії. Рішення очікується не раніше літа 2018 року.