Генеральний директор Організації із заборони хімічної зброї Ахмет Узюмджю розкрив нові деталі отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Зловмисники могли застосувати від 50 до 100 грамів речовини нервово-паралітичної дії в рідкому вигляді. На думку Узюмджю, це значно більше, ніж могли б зробити в лабораторії у дослідницьких цілях. За словами гендиректора ОЗХМ це означає, що речовина, найімовірніше, була вироблена з метою застосування її саме як хімічної зброї. Узюмджю також додав, що речовину можна розпорошувати просто за допомогою аерозольного балончика.
Фахівці ОЗХЗ зібрали зразки речовини з дверної ручки будинку Скрипаля, та в парку, де перебували постраждалі. Він зазначив, що упродовж півроку буде прийнято рішення щодо включення нервово-паралітичного газу “Новачок” до списку речовин, за якими організація здійснює нагляд.
В той же час, президент Чехії Мілош Земан стверджує, що на території його країни в невеликих кількостях виготовляли речовину “Новічок”, якою у Британії отруїли Скрипалів. Про це Земан заявив в ефірі місцевого телеканалу Барандов. Його заява базується на даних звіту військової розвідки. В свою чергу, міністр оборони Чехії Карла Шлехтова заявила, що інформація, оприлюднена Земаном, відноситься до розряду секретної і вона не може її коментувати. Наприкінці березня чеський прем’єр Андрей Бабіш заявив, що Росія перетнула межу, назвавши Чехію однією з можливих країн виробництва речовини, якою отруїли Скрипалів. Тоді Чеська республіка відправила трьох російських дипломатів з країни. Мілош Земан не погодився з оцінкою уряду і попросив спецслужби підготувати для нього звіт про можливе походження “Новічка”. Опозиційні депутати через це звинуватили його у державній зраді.