За 13 років середня заробітна плата в Україні зросла майже вдесятеро. Зараз для її отримання необхідно вже не менше 20 банкнот. Як наслідок, стало більше грошей у гаманцях.

“Змінилася структура банкнот в обігу. Зараз більш як 55% припадає на банкноти номіналом 500 гривень, третина на 200 грн. Зважаючи на світовий досвід, таке наближення до 50 % свідчить про потребу введення вищого номіналу” – Яків Смолій голова НБУ

На лицьовій стороні блакитної банкноти зображено портрет видатного українського науковця Володимира Вернадського. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі президії Національної академії наук України. Економісти запевняють: введення купюри найвищого номіналу на інфляцію ніяк не вплине.

Введення 1000-ної купюри – наступний крок грошової реформи. З 1 жовтня перестали бути засобом платежу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок. А ось це – може призвести до незначної інфляції.

Тобто, кожна деталь у будь-якому товарі, виробленому в Україні, зросте в ціні. Також в державі почали поступово вилучати монети номіналом 25 копійок. Раніше в НБУ планували восени 2019 року ввести в обіг монету номіналом 5 гривень.

25 жовтня у готівковому обігу з’явиться банкнота нового номіналу — тисяча гривень. Це в Нацбанку анонсували ще в червні. Для початку випустять 5 млн нових банкнот. Необхідність введення в обіг банкноти нового найвищого номіналу назріла досить давно. Останнього разу Національний банк це робив 13 років тому — у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько тисячі гривень і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.