Кабінет міністрів дозволив військовослужбовцям Національної гвардії використовувати водомети при температурі повітря вище +10 градусів. Відповідні правила прийняли в уряді. Затвердили і перелік спецзасобів, які можуть використовувати нацгвардійці. Йдеться про електрошокери, наручники, сітки для зв’язування, службових собак і коней, засоби акустичного і мікрохвильового впливу, гранати і боєприпаси світлошумової і димової дії, а також пристрої для відстрілу гумових куль. Щодо сумнозвісних гумових та пластикових кийків, то діюча модель ПР-73 відповідає європейським нормам і не містить арматурних прутів всередині.

Але Нацгвардія отримала і суворі обмеження. Перед використанням цих засобів силовиків зобов’язали через гучномовець не менше двох разів попереджувати порушників. Після застосування − нацгвардійці зобов’язані надати медичну допомогу постраждалим. При цьому заборонено застосовувати наручники більше двох години, а також завдавати ударів кийками по голові, шиї, ключицях, статевих органах і животу.
Також використання спеціальних засобів заборонено в навчальних та лікувальних закладах, лікарнях, а також дипломатичних представництвах.