У Пхьончхан, де зараз триває олімпіада, спалахнула епідемія нового вірусу. Понад тисяча співробітників та працівників безпеки, які залучені до події були відправлені на карантин після підтвердження нововірусу. Перші симптоми з’являються вже за двадцять чотири години після зараження – сильна нудота, блювота та діарея.

Вірус може жити на будь-якій поверхні декілька днів та навіть тижнів, кажуть експерти. А носії вірусу можуть заразити під час розпалу захворювання, та протягом наступних сорока восьми годин.

Хвороба швидко пошрюється, особливо в закритих приміщеннях із великою щільністю людей. Лише десять зі ста частинок вірусу достатньо для зараження. Нова недуга також може передаватися через їжу та напої, якщо їх торкалася інфікована людина. Зазвичай люди самі приходять в лікарню впродовж кількох днів після появи симптомів. Вірусні бактерії виводиться в середньому два тижні. Для того аби запобігти зараженню медики радять ретельно дотримуватись правил гігієни та часто мити руки, а також дезинфікувати всі поверхні.

Організатори зимових ігор сподіваються, що атлетам та гостям вдасться уникнути зустрічі з новим вірусом. Для того, щоб компенсувати відсутність працівників, які перебувають на карантині, влада Південної Кореї залучила девятсот військовослужбовців для охорони зимових олімпійських ігор.