«ТЕПЛО і СВІТЛО у Гармидер ангар-stage» — це ініціатива з облаштування системою опалення та світловим обладнанням сучасного альтернативного інтеграційного мистецького простору в Луцьку.

Для культури Луцька характерні консерватизм, пострадянськість та провінційність. Та з іншого боку зростає кількість мешканців, яких цікавить актуальне сучасне мистецтва; з’являється чимало творців нової міської культури. Водночас, незалежної локації, де б весь цей творчий потенціал міг вибухнути новими ідеями та проектами, довгий час у Луцьку не було, – йдеться на сайті театру «Гармидер».

Саме тому, в команди громадської організації «Творче об’єднання «Гармидер» виникла ідея пошуку приміщення, яке можна було б перетворити на місце, де твориться актуальна культура міста. І нам це вдалося! У самісінькому центрі міста ми знайшли старий атмосферний австрійський ангар з чудовою акустикою.

Із серпня 2019 року,  почалося життя сучасного альтернативного інтеграційного мистецького простору «ГаРмИдЕр ангар-stage» (ГАS).

 • Сучасний – презентація, підтримка та розвиток сучасного мистецтва і соціокультурних інноваційних проектів, що відповідають потребам та викликам суспільства.
 • Альтернативний – альтернатива місцевим будинкам культури.
 • Інтеграційний – відкритість до інтеграції проектів з різних галузей та залучення соціальновразливих категорій у культурні проекти.
 • Мистецький – акцент на мистецьких та культурних заходах.

Наша місія:

Стати головною об’єднавчою платформою Луцька для введення діалогу із дітьми, молоддю та людьми середнього віку про сучасне актуальне мистецтво та соціальну відповідальність, через творення та презентацію актуального мистецького продукту, а також проведення просвітницьких заходів.

Що вже вдалося зробити?


Завдяки благодійним внескам та грантовим коштам нам вдалося зібрати стартову суму та почати облаштування ГАS. Зокрема: зробили підлогу, окремі входи, розводку електрики, встановили систему вентиляції, придбали стільці.

Не зважаючи на ремонт, в «ГаРмИдЕр ангар-stage» вже відбулося ряд заходів, що зібрали повну глядацьку залу. Зокрема:

 • 15.09.2019 — вистава за п’єсою Івана Вирипаєва «Сни» арт-проекту «Театр на перехресті» (м. Чернівці). Показ в рамках 6-го міжнародного театрального фестивалю «Мандрівний вішак»;

 • 25.09.2019 — будівельно-театральний перфоманс «Білим» театру «ГаРмИдЕр» (режисер Руслана Порицька);

 • 4.10.2019 — заходи в рамках фестивалю сучасної європейської літератури «Фронтера» — винно-поетичні читання, виступ прєкту «Лінія Манергейма» (Сергій Жадан, Олег Каданов, Євген Турчинов);

 • 13.10.2019 – вистава «Мати» театру «Гармидер» (режисер Йоланта Юшкевіч);
 • 01.11.2019 — заходи третього Всеукраїнського форуму молодіжних працівників та працівниць;

 • 03.11.2019 — вистава «Кульбабове вино»  театральної майстерні «ДогориДриґом» (режисер – Руслана Порицька, пластиограф – Юлія Варченко).

Що планується?

 • Доформування команди ГAS.
 • Формування об’єднання «ГАS-клуб», до якого увійдуть представники команди творців та соціально активні люди, які будуть долучатися до функціонування ГAS. Сплачуючи щомісячні клубні внески, вони матимуть право на отримання щомісячних клубних звітів, участь у щомісячному та покроковому плануванні роботи простору.
 • Проведення зустрічі з представниками різних суспільних сфер для детальної розробки напрямків діяльності та подієвого наповнення, особливостей комунікативних платформ та проектів співтворення.
 • Проведення серії заходів для збору коштів для сценічної конструкції (97 тис. грн.) — благодійні покази вистав, концертів, перформансів.
 • Проведення концептуальної акції із збору 100 унікальних стільців для простору «Єдність у розмаїтті».
 • Започаткування дискусійного мистецького клубу та проведення його заходів (орієнтовно раз на місяць).
 • Проведення презентації візуального стилю (каліграф Кирило Ткачов).
 • Участь у конкурсних грантових програмах.
 • Організація та проведення концертів і культурних заходів.

Куди підуть кошти краудфандингової кампанії «ТЕПЛО і СВІТЛО»?

Дя того, щоб цей мистецький простір міг функціонувати і в холодні періоди року, потрібно закупити та встановити теплову систему, яка б забезпечила обігрів приміщення. Також, потрібно закупити та встановити світлове обладнання. Адже одна з функцій цього простору — це сценічний майданчик для місцевих та приїжджих митців (театрів, музичних колективів тощо), а їх виступ без належного стаціонарного світлового обладнання є ускладненим.

Закупівля та встановлення теплової системи і світлового обладнання забезпечить стабільне функціонування «ГаРмИдЕр ангар-stage» цілий рік.

Власних або меценатських коштів для забезпечення цих витрат ми не маємо, тому й вирішили провести краудфаундінгову кампанію з подальшим дофінансуванням від Міжнародного фонду у межах конкурсу «Культура. Спільнота». Якщо наша кампанія збере 100 тисяч грн., то фонд «Відродження» додасть аналогічну суму.

Кошти, що будуть зібрані шляхом краудфандингу та отримані в рамках гранту, ми плануємо витратити для закупівлі внутрішніх блоків кондиціонера, що будуть використовуватися для обігріву приміщення та кондиціонування повітря. Загальна вартість — 100 тисяч гривень.

Також  планується закупівля світлового обладнання. Загальна вартість 100 тисяч гривень.