Середина грудня минула, до Нового року – ще декілька тижнів. Чимало лучан вже починають готуватись до святкування. Одні тільки но обирають ялинку, а інші ж думають про новорічний стіл.
У кожної сім’ї різні традиції, втім, є ті страви, які повторюються.

Саме олів’є більшість людей і вважають одним із атрибутів новорічного столу. Цьогоріч порція такого салату на стандартну українську сім’ю вартуватиме мінімум 140 гривень. За півкілограма вареної ковбаси доведеться віддати 50 гривень, за горошок – 20, майонез – близько десяти гривень. Яйця, картопля, морква – це ще близько 25 гривень. Огірки ж можна взяти консервовані – буде дешевше. Бо свіжі вже вартують мінімум 40 гривень за кілограм. Можна замість ковбаси взяти м’ясо – буде смачніше, але ще дорожче.

Інший неодмінний атрибут новорічного столу – мандарини. На ринку вже є величезний вибір. Солодкі італійські – від 38 до 40 гривень за кілограм. Трішки більші турецькі продають і за 32. Але поки що ці новорічні фрукти купують не дуже охоче.

Якщо мандарини на Новий рік купувати поки що рано, то м’ясо – саме час. Бо чим ближче до свята, тим активніше ростимуть ціни. Економний та дієтичний варіант – курятина. Бройлер вартуватиме близько 120 гривень. Домашня ж птиця має інші ціни.

Якщо до цього переліку додати пляшку шампанського – ще сто гривень, то набір традиційних страв обійдеться у чотириста гривень. Але це дуже мінімальні підрахунки. У інституті ж аграрної економіки порахували: вартість новорічного столу на чотирьох людей із повним переліком традиційних страв обійдеться українцям у 1600 гривень. І це лише за умови використання бюджетних продуктів.