Новим директором департаменту інфраструктури Волинської ОДА став лучанин Назар Романюк.

Розпорядження про його призначення підписав 15 грудня голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко.

Назар Романюк став переможцем конкурсу на заміщення посади керівника департаменту інфраструктури й нині проходить випробувальний термін тривалістю три місяці.

 

Що відомо про Назара Романюка? Ми зібрали цікаві факти з його біографії.

Свою кар’єру громадського діяча Назар Романюк розпочав у 2013 році в громадській організації “Український вибір”, засновником і керівником якої був Віктор Медведчук. Організація була відома відвертою проросійською позицією.

Згідно з даними реєстру e-Data, Романюк очолював відокремлений підрозділ №071081 Всеукраїнської громадської організації “Всеукраїнський громадський рух “Український вибір” в м. Луцьк Волинської області” у 2014-му.

До слова, вже незабаром цю політичну силу українські спецслужби та Верховна Рада вимагали заборонити в Україні: визначали її такою, що несе загрозу державності та суверенітету. Зокрема, у 2013 році організація збирала підписи за вступ України до Митного Союзу. Також, за даними СБУ, учасники ГО “Всеукраїнський громадський рух “Український вибір” під час анексії півострова та у подальшому активно підтримували окупаційні органи влади.

В тоді ще не забороненій Україною соцмережі Вконтакте Назар Романюк агітував за політичну партію “Український вибір”

 

До лютого 2014-го Назар Романюк був радником тодішнього міського голови Луцька Миколи Романюка.  Однак у дні розстрілів Небесної Сотні його звільнили. У розпорядженні міського голови йдеться, що Назар Романюк пішов за власним бажанням.

 

Повернутися у Луцьку міську раду Назар Романюк спробував у 2015-му – в ролі депутата. Тоді він балотувався від партії Петра Порошенка “Солідарність”.  Однак потрібної кількості голосів не набрав.

У той же час він входив до складу конкурсного комітету з транспортних перевезень у Луцьку. У 2016-му на сайті електронних петицій Луцька з’явилося прохання лучан про виключення Назара Романюка з цього комітету, оскільки той “оскільки він займається лобіюванням інтересів окремих приватних підприємців — перевізників”, – йшлося у петиціїї.

У 2016-му Назара Романюка обрали керівником Волинської обласної організації Руху Валентина Наливайченка «Справедливість».

Також він був помічений під час прориву державного кордону, здійсненого екс-губернатором Одеської області Михеїлом Саакашвілі у 2017-му. Тоді глава Держприкордонслужби Петро Цигикала кваліфікував інцидент на кордоні не тільки як незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ст. 332 КК України), а й як посягання на життя співробітників правоохоронних органів (ст. 348 КК України).

 

Також відомо, що з червня 2016 до грудня 2021 Назар Романюк був у складі Громадської ради при Волинській ОДА.