Близько 400 кубометрів лісоматеріалів, отриманих внаслідок незаконних порубок, вилучили правоохоронці під час обшуків на деревообробному підприємстві поблизу Ковеля. Службовій особі цього підприємства оголосили підозру за ч.2 ст.246 та ч.4 ст.358 КК України: йдеться як про незаконну порубку, перевезення, зберігання, збут лісу, так і про використання завідомо підроблених документів.

Про це пише пресслужба поліції Волинської області.

Відомо, що обшуки проводили на підприємстві «Верба-ВВ» в середу, 14 липня.

Під час досудового слідства встановили, що, починаючи з 2018 року, службові особи підприємства з метою незаконного виготовлення та експорту пиломатеріалів, діючи за попередньою змовою з фізичними особами підприємцями, організували на території Ковельського району без відповідних дозволів порубку дерев різних порід, які в подальшому перевозили й переробляли для експорту до країн Європи.

Встановили також, що частина необлікованої продукції, яка надходила від приватних суб’єктів, отримана внаслідок незаконної порубки, без оформлених документів.

Під час попередніх обшуків у квітні вилучили лісодеревину з бірками, при перевірці яких встановили їх повторне використання, а саме, при отриманні сертифікатів про походження деревини для здійснення експортних операцій для реалізації її за межі території України.

Лісопереробник з Ковеля Олександр Місюра стверджує, що усі попередні обшуки визнані протиправними, а вилучене майно повернули за рішенням судів. Мовляв, це «наїзд» на нього за критику «багатомільярдних «схем» лісового господарства, недоліків і тотальної корупції».

Досудове слідство триває.