На Волині безкоштовно обстежують мешканок віддалених сіл на рак шийки матки. При цьому щоразу виявиляють кілька випадків раку, а ще більше – передракових станів.

Такі обстеження впродовж 2021 року організовує Фонд боротьби з раком, розповіла його керівниця Марія Адамчук-Коротицька у програмі «Актуально» 29 жовтня на 12 каналі.

За її словами, щоразу на огляд приходять 50-60 жінок, а буває, що й 70. За виїзд зазвичай виявляють 2-3 раки шийки матки, передракових станів – більше.

«Ми ще і рак шкіри виявляти виїжджаємо, то тут раків ще більше. За виїзд – до 5 раків шкіри і до 10 станів, коли до раку залишиломя кілька місяців», – розповіла керівниця фонду.

Вона каже, що ці всі виїзди можливі завдяки благодійним внескам небайдужих людей.

«Виїзди насправді дуже дорогі. Ми оплачуємо послуги лікарів, хоч є лікарі, які їздять безкоштовно. Але ми вважаємо, що всяку роботу треба оплачувати. Оплачуємо дорогу, купуємо гінекологічні набори, платимо лабораторії, яка робить ці аналізи. Тому один виїзд на рак шийки матки – це в середньому 5,5-6 тисяч гривень. На рак шкіри – дешевше, бо там тільки лікарю заплатити потрібно», – пояснила Марія Адамчук-Коротицька.

У наступному році у фонді хочуть провести ще більше обстежень. Якщо цьогоріч виїздів було поки 27, то у 2022-му їх запланували 120, щоб обстежити 7 тисяч жінок. А для цього, каже очільниця фонду, треба зібрати пів мільйона гривень.