Історичні світлини майстрів пера та камери, які часто лишаються за кадром. В переддень Дня журналіста волинський фотограф і журналіст Валерій Мельник презентував фото-виставку, де зібрав сотні світлин представників фаху. Колег фотографував під час роботи, в дорозі чи тоді, коли вони цього не чекали.

Більше про це – у сюжеті 12 каналу.

Його називають очима волинської журналістки. Валерій Мельник – фотограф та журналіст, який вже багато років фіксує не тільки робочі миті, а й колег по фаху.

І ось результат багаторічної праці: виставка із сотнями світлин журналістів: газетярі, радійники, телевізійники та інтернетники, – на цих фотокартках є усі.

Критерій підбору, ділиться автор, один: фото має транслювати позитив. А знімкував колег Валерій Мельник під час роботи, під час переїздів, за розмовами.

“Я дякую долі, що міг провести їх серед людей, гарних, освічених, культурних, інтелігентних, винахідливих”, – розповідає Валерій Мельник.

А ще особливість фотографа у тому, що полюбляв знімкувати колег несподівано. Саме тому, більшість відвідувачів не пригадує, коли їх сфотографували.

“Це просто феномен його, він вміє підмітити, зауважити, сфотографувати, зловити і дуже несподівано”, – каже заслужена журналістка України Лариса Віліщук.

Колега по фаху Леонід Максимов розповідає, зібрати таку підбірку щирих і добрих облич, – може тільки така ж людина.

“Людей взагалі важко фотографувати, якщо людина не хоче, якщо немає контакту людини з фотографом – це як якщо ти довіряєш лікарю, то ти йдеш до нього і лікуєшся”, – каже Леонід Максимов.

Усі світлини та техніку, на яку і робив ці фото Валерій Мельник, він передав у фонди музею аби вберегти історію та світлини людей, які її творять.