З бюджету Луцької міської територіальної громади хочуть витратити до мільйона гривень на очищення русла Стиру.

Для пошуку виконавця робіт оголосили відкриті торги на платформі Prozorro. Як повідомляє ІА Волинські Новини, тендерні пропозиції прийматимуть до 9 червня, аукціон розпочнеться 10 червня.

Як вказано в технічній специфікації, очищення річки буде проводитися в межах земель Луцької міської територіальної громади – водоохоронної зони та русла від вулиці Яровиця до автомобільного мосту дороги М19 через річку в Княгининку. Ділянка русла річки, на якій необхідно проводити роботи, сягає протяжністю 11 кілометрів.

Роботи включатимуть видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев в умовах ускладненого середовища зі збиранням деревини, навантаженням та вивезенням по руслу річки плавзасобами із спецобладнанням. Передбачено водолазні роботи для виймання деревини з води. В цілому планують видалити 266 дерев, після чого територію потрібно буде привести в належний стан.

При виконанні цих робіт переможець торгів повинен чітко дотримуватися природоохоронного законодавства, мати спеціалізовану техніку та персонал відповідної кваліфікації, а також дотримуватися техніки безпеки, охорони праці, необхідних природоохоронних заходів, санітарної та протипожежної безпеки, правил дорожнього руху.

Роботи з очищення Стиру триватимуть з червня до серпня 2021 року.