Очисні поля Гнідавського цукрового заводу більше не працюють. Держпродспоживслужба заборонила скидати на них відходи, бо це, нібито і є єдиною причиною нестерпного смороду в Луцьку. Таку вимогу установа висунула після проб повітря неподалік фільтраційних полів. Тоді виявили значне перевищення сірководню, аміаку та оцтової кислоти.

Одну із вимог – перестати скидати відходи на очисні – вже виконали. Наступний крок – скласти план заходів для усунення смороду. На цукровому вже приступили до його втілення. Нині дві ділянки фільтраційних полів, так звані “мулові карти”, засипають дефекатом – сумішшю вапна та землі.

Найближчими днями так само засиплять третю ділянку. Це, обіцяють на заводі, допоможе повністю нейтралізувати неприємний запах.

А ще обіцяють зливати рідини трохи далі – на 500 метрів вглиб території.

Та окрім цього, потрібно ще розібратись із іншими джерелами смороду. За словами голови Волинської облради Ігоря Палиці, фільтраційні поля – це головне, але далеко не єдине джерело смороду у місті.

Як раніше говорили у Держекоінспекції, ремонту потребує і луцька каналізація. Зокрема, потрібно розібратись із незаконними врізками. Ще один пункт – очисні споруди у Липлянах. У міській раді запевняють, що цими питаннями також займаються. А капітальна модернізація очисних у Липлянах запланована лише на наступний рік.