На Волині працюватиме комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка перевірятиме чи готова область до наступного етапу карантину, а саме його послаблення.

Роботу комісія розпочне вже 22 травня, – повідомила заступниця голови облдержадміністрації Тетяна Щербак під час брифінгу.

За її словами,  аналізуватимуть три показники:

  • інцидентність (загальна кількість нових випадків Covid-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тисяч населення;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком Covid-19, становить менш як 50 відсотків;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів.

На Волині ж показник інцидентності перевищує норму і становить 15,3, а не 12. Саме через це комісія може не прийняти рішення про послаблення карантину. Щодо ліжок у волинських лікарнях, то вони завантажені на 19,3%.

“Комісія не має прийняти рішення щодо послаблення карантину. Саме це ми будемо їм рекомендувати. ОДА буде моніторити ситуацію двічі на день. В разі покращення ситуації, обіцяють негайно прийняти рішення щодо послаблення карантину”, – додала заступниця.

Результати перевірки повідомлять згодом.