У Польщі міська рада Сьроди-Великопольської назвала одну з вулиць, в честь волинянина Стефана Шайдака.

Стефан Шайдак був поетом, співзасновником поетичної групи «Волинь», яка утворилася з ініціативи Чеслава Янчарського в другій половині 30-х років XX ст. в Рівному, –повідомляє Монітор Волинський.

Довідково: 

Стефан Шайдак народився 14 грудня 1910 р. у селі Туже біля Остшешова, помер 6 березня 2004 р. у Сьроді-Великопольській. У 1932 р. закінчив Державну вчительську семінарію в Остшешові. Того ж року почав працювати вчителем у початковій школі в Кемпні, а згодом в Остшешові. Із 1929 р. належав до групи польських поетів-автентистів.

1 вересня 1934 р. переїхав на Волинь: спочатку до Луцька, згодом до Рівного, а потім до Ківерців. Там у 1937 р. здав учительський екзамен і до кінця серпня 1939 р. працював учителем. У 1938–1939 рр. розпочав заочне навчання на гуманітарному факультеті Католицького університету в Любліні.

У 1967 р., тобто в 57-річному віці, здобув вищу освіту на філософсько-історичному факультеті Університету імені Адама Міцкевича в Познані, а наступного року закінчив культурно-освітні студії в тому самому навчальному закладі.

У 2012 р. вийшла книжка Марії Шадковської та Леха-Войцеха Шайдака «Стефан Шайдак – поет автентизму». У 2015 р. завдяки Інституту церковних досліджень, що діє в Луцьку, у видавництві «Wołanie z Wołynia» побачила світ поетична збірка «Стефан Шайдак. Вибрані вірші».

У 2018 р. вірші поета оприлюднили польською та українською мовами у виданні «Stefan Szajdak. Blisko i Bliżej. Стефан Шайдак. Близько і ближче». Вірші Стефана Шайдака увійшли теж до першої частини «Антології поезії поетичної групи «Волинь», опублікованої у 2018 р. Чотири вище згадані видання вийшли під редакцією сина поета Леха-Войцеха Шайдака.

Szajdak ulica2