Засідання комітету Верховної Ради для столиці – подія звична. Але не для Волині. Двадцять восьмого листопада нардепи з комітету інформаційної та гуманітарної політики приїхали до Луцька, аби поговорити про проблеми культури. На чолі – голова комітету Олександр Ткаченко, колишній гендиректор каналу “1+1”.

Приймали гостей волинські владці. Виконувач обов’язків голови облдерржадміністрації Олександр Киричук та голова облради Ірина Вахович. Були і двоє нардепів. Поруч з Ткаченком сіли Ірина Констанкевич та Ігор Палиця.

Також приїхала і урядовиця – заступниця міністра культури Ірина Подоляк. Каже – на це виїзне засідання має багато планів.

Темою двогодинної дискусії стали мистецькі заклади в об’єднаних територіальних громадах. Йдеться про бібліотеки, музичні та художні школи, клуби дозвілля.

Комунальні послуги, платня працівникам – для багатьох ОТГ це надто важка фінансова ноша. Місцевого бюджету на всі потреби не вистачає, тому громади просять допомогу.

Але не завжди утримання таких закладів виправдане. Бо далеко не всі бібліотеки чи музеї мають відвідувачів.

Як же вирішити всі ці проблеми, нардепи думатимуть протягом двох днів. Вже наступного дня обранці народу планують сформулюють список проблем і шляхів їх вирішення, і пізніше пропонуватимуть зміни в законодавство.