Куратор екоплатформи «До природи з добром» і директор з комунікацій WOG про те, як компанія надихає людей відповідальніше ставитися до навколишнього середовища.

Про це пише DSnews.

– WOG запустила екоплатформу «До природи з добром». З якою метою вона була створена? Які екологічні програми реалізувала компанія WOG?

– Мета екоплатформи «До природи з добром» — раціоналізація використання природних ресурсів і захист екології, а також популяризація та виховання в українців принципів ековідповідальності і турботи про навколишнє середовище.

Для WOG турбота про навколишнє середовище — не просто частина бізнес-стратегії, це особиста відповідальність компанії. Всі ми хочемо, щоб наші діти жили в екологічно благополучній країні. Тому WOG хоче своїм прикладом надихнути людей відповідальніше ставитися до навколишнього середовища і більш раціонально використовувати природні ресурси. Адже сьогодні в Україні ситуація просто катастрофічна: всього 5% відходів направляються на переробку, тоді як в ЄС — понад 23.

На першому етапі ми запустили роздільний збір сміття на 34 столичних АЗК WOG. Баки для роздільного збору пластику, скла та паперу позначені різними кольорами і спецсимволами відповідно до прийнятої міжнародної класифікації. У найближчих планах компанії — розширення географії проєкту, адже відповідальне ставлення до сортування сміття дозволяє переробляти до 80% відходів.

WOG також спільно з українською екокомпанією Blue Ocean Solutions (BOS) запустили проєкт з переробки гущі, що залишається після приготування кави. Вона йде на виробництво зручних і екологічних підстаканників, які повертаються на заправки мережі. А гущу з заправок в Луцьку компанія «Пастернак» використовує для виготовлення органічного добрива — біогумусу.

Пластик згубно впливає на природу в усьому світі, тому мережа пропонує клієнтам використовувати замість пластикових трубочок для напоїв їх екоаналог з паперу від BOS. Нині трубочки доступні на АЗК в Києві і регіоні. У найближчих планах — розширити проєкт на всю країну.

– В цьому році WOG запустила програму «Батарейки, здавайтеся!» Що вона передбачає і який ефект ви очікуєте від її реалізації?

– Ця ініціатива в січні 2021 року була запущена спільно з рухом «Батарейки, здавайтеся!», який гарантує 100% правильну переробку всіх зібраних батарейок на спеціалізованому заводі в Румунії.

Відтепер на 385 АЗК WOG по всій країні можна буде в будь-який час здати в спеціальний контейнер не тільки пальчикові батарейки, «крони», а й акумулятори від мобільних телефонів і ноутбуків, павербанки. А оскільки заправки WOG працюють в найвіддаленіших районах України, здати батарейки на переробку тепер зможуть навіть мешканці маленьких сіл.

Люди дуже часто забувають, що батарейки не можна викидати в сміттєві баки, адже одна батарейка, навіть найменша, здатна отруїти в середньому 16 кв. м ґрунту. Сьогодні в Україні безліч стихійних сміттєзвалищ, вони розташовані біля родючих земель, і токсичні речовини з цих «маленьких отруйників» забруднюють територію, проникають у ґрунтові води, а звідти — в річки, з яких береться питна вода.

Але зібрані на АЗК WOG батарейки будуть потрапляти на склад партнера проєкту ТОВ «Екологічні інвестиції», звідки будуть відправлятися на переробку на спеціалізований завод в Румунії.

За рік на WOG планують зібрати близько трьох тон батарейок. Їх утилізацію профінансує WOG спільно з брендами — виробниками батарейок Panasonic, Duracell і GP.