Україна представлена на літніх Олімпійських іграх у Токіо 157 спортсменами. Українці завершили виступи із 19 медалями: 1 «золото», 6 срібних та 12 бронзових.

У медальному заліку Україна посідає 44-те місце, пише 24 канал.

За кількістю же медалей Україна розмістилася на 16-му місці – між Південною Кореєю та Іспанією. Переможцем медального заліку і за кількісним, і за якісним показником стала команда США.

ЗОЛОТО

4 серпня. Жан Беленюк – греко-римська боротьба

Першу золоту медаль на Олімпіаді-2020 збірна України здобула аж 4 серпня. Її для нашої команди приніс Жан Беленюк, який впевнено переміг у фіналі угорця Віктора Лерінца.

Це друга медаль для Беленюка на Олімпіадах. У 2016 році в Ріо він став срібним призером.

А загалом Беленюк перемагав на усіх провідних турнірах – Олімпіаді, чемпіонаті світу, чемпіонаті Європи та Європейських іграх.

СРІБЛО

1 серпня. Михайло Романчук – плавання

Плавець Михайло Романчук 1 серпня приніс Україні першу срібну медаль на Олімпійських іграх-2020. Михайло здобув друге місце у запливі на 1500 метрів вільним стилем.

У фінал Олімпіади Романчук кваліфікувався на першому місці. Але у вирішальному запливі українця випередив нестримний Роберт Фінк із США.

4 серпня. Парвіз Насібов – греко-римська боротьба

Золоту медаль збірна України могла здобути в греко-римській боротьбі у ваговій категорії до 67 кг. У фінал вийшов українець Парвіз Насібов. Але 22-річний борець прикро поступився, здобувши срібну медаль.

5 серпня. Анжеліка Терлюга – карате

Карате вперше представлено на Олімпіаді. І на дебютних змаганнях Україна зуміла здобути медаль. Анжеліка Терлюга вдало подолала груповий етап (чотири бої, у двох з яких перемогла, а ще двічі закінчила в нічию), вийшовши у півфінал. Це їй гарантувало медаль. Путівку у фінал вона здобула на останніх секундах бою. Але у фіналі вже поступилася представниці Болгарії.

7 серпня. Людмила Лузан і Анстасія Четверікова – двійка-каное

Двох секунд не вистачило українкам, щоб здобути «золото», яке здобули китаянки. Жіноче каное на цій Олімпіаді було представлено вперше, тому веслувальниці з Китаю показали найкращий олімпійський час. Українки долали дистанцію в 500 метрів і показали час 1 хвилина 57,499 секунди.

Лузан та Четверікова – срібні призерки у Токіо. Для Людмила ця нагорода стала вже другою на японській землі.

7 серпня. Олександр Хижняк – бокс

Боксер Олександр Хижняк приніс збірній України срібну медаль. «Золото» здобув його суперник – Еберт Консейсану з Бразилії. Хижняк був у трьох хвилинах від олімпійського «золота». Боксер мав абсолютну перевагу за рішенням суддів, проте пропустив удар від бразильця, після якого суддя відрахував йому нокаут.

8 серпня. Олена Старікова – велоспорт

Олена Старікова зруйнувала усі прогнози експертів. Українка у кейріні зупинилась за крок до медалі – 4 місце. Але не відпустила нагороди з рук у спринті. 25-річна львів’янка на своєму шляху «з’їдала» олімпійських призерок та вийшла у фінал. Швидшою за українку була лише рекордсменка світу з Канади Келсі Мітчелл. Старікова везе в Україну “срібло” та на мажорній ноті завершує для країни Оліміпйські ігри.

БРОНЗА

24 липня. Дарія Білодід – дзюдо

Дарія Білодід виграла першу медаль України на Олімпіаді в Токіо. У сутичці за бронзу Білодід виявилася сильнішою за Ширу Рішоні з Ізраїлю. В основний час спортсменки не набирали очок, але в доданий час Білодід все ж змогла провести іппон. У півфіналі Білодід поступилася досвідченій японці Фуні Тонакі.

Ця медаль стала першою для України на Олімпіаді в Токіо. У дзюдо у нашої країни не було нагород з 2008 року.

25 липня. Ігор Рейзлін – шпага

Другу медаль для збірної України здобув Ігор Рейзлін. Для 37-річного шпажиста це були перші Олімпійські ігри. Він впевнено дійшов до півфіналу, але зазнав прикрої поразки. Тож йому довелося боротися за бронзову медаль. Протистояв йому італієць Андреа Сантареллі. Рейзлін здобув перемогу з рахунком 15:12.

Для збірної України це перша в історії нагорода у чоловічій індивідуальній шпазі на Олімпіаді. А для 37-літнього Рейзліна – перша участь в Олімпіаді.

27 липня. Олена Костевич та Олег Омельчук – кульова стрільба

У четвертий змагальний день Олена Костевич та Олег Омельчук принесли Україні бронзову нагороду в стрільбі з пістолета з дистанції 10 метрів.

Українці показали у кваліфікації третій результат та отримали право виступити у перестрілці за “бронзу” із Зораною Аруновіч та Даміром Мікечом із Сербії. Українці перемогли 16:12 та здобули бронзову нагороду.

29 липня. Михайло Романчук – плавання

Михайло Романчук кваліфікувався у фінал запливу на 800 метрів вільним стилем з олімпійським рекордом. Тож від нього очікували перемогу. Ще одну нагороду Україні міг принести Сергій Фролов, який теж стартував на цій дистанції. Але Романчук фінішував лише третім. Фролов же показав лише шостий результат.

31 липня. Еліна Світоліна – теніс

Еліна Світоліна 31 липня зіграла проти Олени Рибакіної з Казахстану у бронзовому фіналі Олімпіади-2020. З Токіо українка їде бронзовою призеркою.

Завдяки перемозі Світоліна виборола для України першу медаль у тенісних турнірах на Олімпійських іграх. Раніше наші тенісисти ніколи не вигравали медалі.

Після поєдинку Світоліна не стримала емоцій і розплакалася. Українка зізналася, що ця медаль має особливе значення для неї.

3 серпня. Алла Черкасова – вільна боротьба

Українська борчиня вільного стилю Алла Черкасова 3 серпня принесла чергову медаль для збірної України. Вона перемогла в бою за третє місце у ваговій категорії до 68 кілограмів.

У півфіналі українську борчиню зупинила чемпіонка світу з США Таміра Менса-Сток. Вона перемогла Черкасову з рахунком 4:10. Усе ж у матчі за «бронзу» Черкасова зустрілась із японкою Сарою Досьо. Українка феєрично перемогла суперницю і стала бронзовою призеркою Олімпіади-2020.

4 серпня. Марта Федіна та Анастасія Савчук – синхронне плавання

Україна здобула першу медаль в артистичному плаванні – бронзу у виступі дуетів. Її здобули Марта Федіна та Анастасія Савчук.

4 серпня. Ірина Коляденко – вільна боротьба

Україна загалом успішно виступила у боротьбі. У ваговій категорії до 62 кілограмів бронзову медаль здобула Ірина Коляденко. Загалом 4 серпня українці виграли одразу чотири нагороди.

5 серпня. Людмила Лузан – веслування

Людмила Лузан зуміла здивувати усіх на цій Олімпіаді. Українська веслувальниця з першого місця вийшла у фінальний заплив на 200 метрів каное. Але у фіналі вела боротьбу лише за третє місце. І вирвала перемогу у суперниці лише завдяки фотофінішу.

6 серпня. Станіслав Горуна – карате

Ще одну медаль з карате приніс Станіслав Горуна. Він зумів вийти у півфінал, але вже там поступився італійцю Луїджі Буза. Відтак довелося задовольнитися лише бронзовою нагородою.

7 серпня. Марина Алексіїва, Вадислава Алексіїва, Марта Фєдіна, Катерина Резнік, Анастасія Савчук, Аліна Шинкаренко, Ксенія Сидоренко, Єлизавета Яхно – синхронне плавання

Україна у командних змаганнях з артистичного плавання здобула «бронзу». За підсумками технічної програми збірна України йшла на третьому. Українки за свою показану програму отримали результат 94,2685 бала і поступалися лише представницям Росії і Китаю. У довільній програмі наші дівчата показали результат 96,0333 і набрали загальну суму 190,3018. Цей результат дозволив нашим «рибкам» вибороти третє місце та другу медаль у цій дисципліні.

7 серпня. Ярослава Магучіх – легка атлетика

Ярослава Магучіх – бронзова призерка Олімпіади-2020. Українка завершила виступ із 2 метрами. Перемогу здобула легкоатлетка ОКР Марія Лесіцкене – 2.04. «Срібло» у австралійки Ніколи Макдермотт – 2.02.

Церемонія закриття Ігор у Токіо відбудеться у неділю, 8 серпня, о 20:00 за місцевим часом. За київським часом це буде 14:00.