Колись славну, а в останні десятиліття багатостраждальну історію стадіону “Локомотив” знає чи не кожен ковельчанин. Залізничники добре пам’ятають, як тут відбувалися запеклі футбольні баталії, велелюдні концерти та найважливіші події міста. Та останніх майже 30 років споруда просто занепадала.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

“Мрією багатьох ковельчан було відродити це місце і утворити на ньому щось нове”, – каже міський голова Ковеля Ігор Чайка.

І от, нарешті, вдалося і нове створити, і отримати не примарні сподівання, а реальні кошти на відродження спортивної арени. Поки домагалися державного фінансування, Ковельрада спільно з громадськими інституціями змагалися у конкурсі на отримання гратну в рамках проєкту транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Понад тридцять мільйонів гривень пішли на капітальну реконструкцію підтрибунних приміщень та двоповерхової будівлі стадіону з одночасним оновленням усіх інженерних мереж та благоустроєм території. У відремонтованих спорудах діятиме транскордонний центр діалогу культур.

“Тут будуть відбуватися зустрічі і конференції, тут будуть мистецькі колективи Ковеля функціонувати”, – пояснює Ігор Чайка.

На урочисте відкриття Центру діалогу культур прибули партнери з Польщі та Білорусі, а також генеральний консул Республіки Польща в Луцьку.

Тут же партнери підписали і тристоронню декларацію про майбутню співпрацю між країнами в культурно-освітній та молодіжних сферах.

Цей проєкт – лише початок оновлення “Локомотиву”, запевняють міські урядники. Невдовзі розпочнеться реконструкція спортивного поля стадіону, на що бюджет ковельської громади уже отримав 20 мільйонів гривень державних коштів. Її обіцяють освоїти вже до кінця цього року. Загалом вартість відновлення “Локомотиву” перевищує 100 мільйонів гривень. Третьою чергою відремонтують глядацькі трибуни.