Кілька днів тому мережею поширилось відео, що доводить торгівлю людьми на Півночі Африки. На “ринку рабів” у Лівії продавали та купляли африканських біженців. Це викликало обурення у міжнародної спільноти, а Африканський Союз закликав до активних дій.

За даними журналістів, середня ціна одного “раба” становить 300-400 доларів. Відео було з міста Сабрата, що на півночі Лівії. Цей населений пункт є одним з головних транзитних “хабів” для мігрантів з Африки, які хочуть дістатися Європи. Місцеві контрабандисти контролюють місто та його околиці. Вони заробляють на нелегальному перевезенні біженців до південної Європи. Через це багато африканських мігрантів намагаються втекти з Лівії назад до своїх країн. Чоловік, якому це вдалося, стверджує, що рабство – дуже поширене.

Інформація про работоргівлю в Лівії викликала протести всередині країни. Із закликом покласти край цим злочинам виступили багато керівники країн. Президент Франції Емануель Макрон впродовж кількох діб неодноразово закликав Раду Безпеки ООН розглянути це питання на найближчому засіданні, а місцевих чиновників – докласти всіх зусиль у вирішенні цього питання.

Він закликав країни-члени Організації повинні об’єднатись для того, щоб ліквідувати ринок рабів у Лівії, бо самотужки ця країна зараз не впорається. На цей заклик вже зреагував Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

За даними ООН, на початку листопада в офіційному центрі для біженців в Лівії містилося близько 20 тисяч осіб. Це втричі більше, ніж ще два місяці тому.