П’ятикласник Стас Громов завершив уроки і чекає на маму. У цю “звичайну” ковельську школу хлопчик ходить з початку навчального року. До того навчався у спецзакладі, де поряд були лише діти з особливими освітніми потребами.

Ковельська школа № 8 – піонер інклюзивної освіти на Волині: ще 13 років тому тут першими інтегрували дітей з інвалідністю в щоденний навчальний процес. Таких, як Стас, у цій школі – 16 учнів.

У кабінеті корекційної освіти з особливими дітьми займається психолог. Поряд – кабінет лікувальної фізкультури та інші спеціалісти.

Навчання дітей з особливими потребами в школі організували в окремій будівлі. Багато років до ремонту вона стояла пусткою. У співпраці з міською владою створити комфортні умови для школярів допоміг благодійний фонд народного депутата України Степана Івахіва.

Благодійники були бажаними гостями і на 60-річному ювілеї школи: саме в далекому 1959 році навчальний заклад розпочав функціонувати на місці колишньої Ковельської державної гімназії.

У міському палаці учнівської молоді звучали спогади колишніх директорів навчального закладу, вітання від представників влади та колег-освітян. Святкового настрою ювілярам додали і аматори сцени.