У Луцьку є чимало відважних жителів, які починають кожен свій ранок із занурення у холодну воду. Хоч на вулиці -3, і від незвички мороз, здається, пробирає все тіло – затятих моржувальників це не лякає. Кожного дня на світанку вони приходять до Стиру на центральний пляж, аби оздоровитися холодом.

Як це відбувається бачили журналісти 12 каналу.

На пляжі збираються і початківці, і досвідчені плавці. Усі один одного вже добре знають, існує навіть асоціація місцевих моржів.

“Життя зараз, знаєте, досить складне. Свого додає емоційне навантаження. Хочеться гармонії, а вода того додає. Вона забирає весь негатив. Найтяжче лише дійти до водойми і зануритися у холодну воду”, – зауважує моржувальниця Алла Жупанюк.

Ігор Лащук починає свій день із холодних купань вже більше 15 років. Без загартування, каже, нині й не уявляє свій ранок.  Тепер він ділиться головними секретами правильного моржування:

“Якщо тіло буде не розігріте – у воду небажано лізти, тому що це буде занадто великий стрес для організму, тому бажано спочатку зробити зарядку, пройтися по парку, пробігтися”.

Окрім правил у багатьох моржувальників є і свої ритуали.

“Ми спершу молимося, заходимо у воду – виходимо здоровими. Наприклад, я навіть звертаюся до води і кажу: “Водичка-сестричка, допоможи мені і всій родині бути здоровими, цілими й крепкими”. Коли виходимо з води кажемо один одному золоті слова: “Із зціленням вас”, – зауважує моржувальник Олександр Данилюк.

Момент найбільшого адреналіну, зауважують лучани, – занурення. Опісля відчуття переповнюють і дають заряд бадьорості та  сил на весь день.

 

 “Аж пара з мене йде! Не жарко зовсім. Тепленько, тільки дуже швиденько треба одягатися і розтиратися”, – ділиться враженнями Алла Жупанюк

На думку лікарів,  регулярне моржування може бути корисним. Втім, не для всіх. Тому, якщо хочете спробувати – спочатку обов’язково пройти обстеження.

“Людям з серцево-судинними захворюваннями, з гіпертонічною хворобою, які мають проблеми інфекційного генезу, які мають проблеми зі щитовидною залозою – моржування протипоказане”, – розповідає сімейна лікарка Тетяна Кравчук

Найоптимальніша пора для початку моржування – осінь.  Можна починати з вологого обтирання, прохолодного душу чи прогулянок босоніж по росі чи снігу.

Якщо підготовка була успішна і ви починаєте регулярне моржування лікарі радять пам’ятати,  що купатися у холодній воді не можна більше 3 хвилин. І змочувати волосся також не рекомендують.