Вчені давно підрахували, що в середньому сучасна людина проводить у стані сну 30 % свого життя. Колосальна цифра! Прожив 75 років? З них проспав – цілих 25! Когось це шокує, когось – навпаки тішить. Але проти фізіології не попреш. Вихід один: проводити цю третину життя у максимальному комфорті і приємності. Головна запорука цього – потреба собі купити постільну білизну – добротну, приємну на дотик, комфортну для тіла і естетичну на вигляд. Поговорімо ж, як це зробити.

Вибирайте в першу чергу полотно

Це основа основ – і в прямому, і в переносному смислі. Найчастіше сучасну тканину, з якої потім шиють простирадла, наволочки і підодіяльники, роблять з бавовни, льону, шовку або мікрофібри.

Бавовна – зе бест. Бо натуральна і м’яка. Вона «дихає», вона «дружить» і зі шкірою, і з пральною машинкою, втім любить вицвітати і неідеально розгладжуватися.

Льон – трошки жорсткіший на дотик і більше мнеться, хоча і теж – ідеально натуральний і міцний.

Шовк вважається «елітним» варіантом, втім сьогодні – дещо старомодний  і не всім «заходить».

Мікрофібра – м’який штучний гіпоалергенний матеріал, але не так добре, як бавовна чи льон, забезпечує вентиляцію і витривалість, а ще більше «парить».

Як оцінити якість полотна і роботи на постільній білизні?

Тут все просто: оцінювати на дотик, придивлятися, прискіпуватися і навіть – і це абсолютно серйозно – нюхати! Пояснюємо детальніше

Оцінка білизни на дотик дасть вам очевидну інформацію про те, чи справді це саме той матеріал, про який вас запевняє виробник.

Подивіться через тканину на світло. Просвітляється? Краще не беріть. Довго вона вам навряд чи прослужить.

Оцініть якість швів. Неакураті і криві – можуть свідчити про недобросовісність виробника. Не варто таку купувати. Придивіться, чи шви рівні. Чи вони міцні (так-так – просто потягніть). Окремо оцініть стібки (стібок – це ніби як одна «рисочка» у «пунктирі» шва) – вони мають бути принаймні однакові. Про добросовісніть роботи може такиж свідчити навіть кількість стібків на одиницю довжини (надто довгі – значить менш міцні) чи якість обробки кінців швів.

Понюхайте тканину. Чаєте запах хмчної фарби чи ще якихось непримних домішків? Це може свідчити про порушення безпекових норм і загрозобю алергічних реакцій для того, хто буде на ній спати.

*        *        *

Тож краще купувати білизну у перевірених і надійних магазинах. Там, де можна перейти на сайт магазину, прочитати реальні відгуки про товар, де працюють консультати і де – хороший вибір виробників, брендів і варіантів.