Двадцять третє листопада. В цей день вся Україна вшановує жертв голодомору 1932-1933 років. Радянська влада свідомо з метою геноциду українців дала наказ штучно влаштувати голод. За оцінками істориків, тоді загинули мільйони українських селян східної та центральної України. А от жителям західних областей, Криму та південної Бессарабії – пощастило, ці регіони тоді не були в складі УРСР.

У 1932 році, після жнив, радянська влада забирала збіжжя та худобу в селян. Не було що їсти – тож людям доводилося готувати гнилі овочі або ж дохлих тварин. Зафіксовані навіть випадки людожерства. І головне – ті, хто вижив, пізніше не мали права засуджувати ці події.

Втім, деякі очевидці таки на свій ризик писали щоденники. Інститут національної пам’яті видав декілька книг зі спогадами. Їх Леся Бондарук подарувала студентам педколеджу, у яких провела лекцію про голодомор.

Усіх, хто хоче вшанувати пам’ять жертв Голодоморів, закликають взяти участь у всеукраїнській акції “запали свічку пам’яті”. На підвіконнях потрібно поставити запалену свічку, яка символізуватиме пам’ять про невинних жертв, які загинули внаслідок геноциду.