Схоже, що не всі нардепи на Миколая отримали подарунки. З криками “ганьба” та бійками відбулося засідання аграрного комітету Верховної Ради в ніч на 19-те грудня. Депутати від фракцій “Батьківщина” та Опозиційна Платформа “За життя” заблокували роботу комітету, який розглядав правки до законопроекту про ринок землі.

Спершу кричали “ганьба” та стукали по столах, потім перейшли до силових методів. Найбільше відзначився одіозний нардеп Ілля Кива – він влаштував бійку із депутатом від “Слуги Народу” Андрієм Мотовиловцем. Юлія Тимошенко в цей час стояла поруч та розкидала папери. Пізніше засідання таки вдалось відновити, але всі правки розглянути не встигли.

А от сесійний день був значно продуктивнішим. Депутати ухвалили новий Виборчий кодекс з врахуванням президентських правок. “За” проголосували 330 депутатів, які представляють усі фракції парламенту. Виборчий кодекс підтримала ще Верховна Рада попереднього скликання 11 липня 2019 року, але Президент Зеленський 13 вересня повернув Виборчий кодекс на повторний розгляд, запропонувавши свої зміни. Саме в такому вигляді народні обранці 9-го скликання і підтримали оновлений документ.
Також парламентарі цього дня знову відтермінували штрафи для власників автомобілів на єврономерах. За “Бляхи”не каратимуть ще, як мінімум, до 31 грудня цього року.