Перший повноцінний сесійний тиждень у Раді минув насичено. За цих чотири дні ухвалили закон про імпічмент президента, прийняли в першому читанні “конфіскацію незаконних активів”, погодили винагороду за викриття корупціонерів і відтермінували штрафи для євробляхарів.

Монобільшість стверджує, що така крейсерська швидкість роботи законотворців – перемога, а от опозиціонери заявляють про зраду та руйнування інституту парламентаризму.
Чи не найбільше обурення було через закон про імпічмент. Не стільки текст документа, як сама процедура голосування за нього. Після голосування в першому читанні спікер запропонував прийняти його в цілому, однак, згідно з регламентом – це можливо лише в тому разі, якщо депутати не мають зауважень та не наполягають на своїх поправках, а зауваження були.

Незважаючи на це, Дмитро Разумков таки поставив на голосування законопроект про імпічмент в цілому.

Це підігріло депутатів. А піком того дня стало голосування за зміни до регламенту, які обмежують індивідуальну ініціативу парламентарів реєструвати проект постанови про скасування прийнятого Радою рішення. Законопроект розкритикувала парламентська опозиція, яка заявила зокрема про порушення процедури розгляду.

На таке обурення опозиціонерки вирішили обуритися депутати монобільшості на чолі зі спікером Дмитром Разумковим. І навіть подали пропозицію заборонити Ірині Геращенко голосувати впродовж 5ти сесійних днів. Регламентний Комітет це підтримав, але вже наприкінці тижня самі ж слуги народу передумали її відсторонювати.

Вже з”явилися і перші “кнопкодави”. Журналіст руху “Чесно” впіймав на гарячому самовисуванця з Донеччини Олександра Ковальова.

Нова Рада неодноразово наголошувала на боротьбі з кнопкодавством. От, наприклад ще 3го вересня нардеп від Слуги Народу Сергій Литвиненко у себе в фейсбуці написав, що за подібне потрібно позбавляти мандатів.

Коли він писав цей пост, то ще не знав, що за тиждень, ті ж самі журналісти Руху чесно, опублікують відео де той кнопкодавить за колегу по фракції Олександра Скічка.

Хоч ролик показали 12 вересня, але зняли його в той самий день, коли Литвиненко написав свій натхненний пост.

Але і на цьому в “Чесно”не зупинились. У їхній об”єктив попалася ще одна слуга народу. Олена Копанчук на засіданні 11 вересня вирішила проголосувати не лише за себе, а й за Волинянина В”ячеслава Рубльова, якого не було на місці.

Усі кнопкодави розкаялись.

Хоча, з мандатами розлучатися не поспішили.

Закінчився ж тиждень звільненням нещодавно оновленої ЦВК. Питання включили до порядку денного без голосування й розглядали його за скороченою процедурою. Підримали подання президента 341 депутат з необхідних 300-от