Із грудня мінімальний розмір виплат для осіб, які втратили працездатність, становитиме 1638 гривень. Це – на 74 гривні більше, ніж зараз. Прожитковий мінімум в Україні нині становить 1564 гривні.

Перерахують виплати тим пенсіонерам, які після призначення попередньої пенсії працюють два і більше років. Якщо така людина має 24 місяці страхового стажу, щоб отримати доплату, вона має звернутися із заявою в управління Пенсійного фонду.

Якщо працюючий пенсіонер має 24 місяці страхового стажу після призначення пенсії, але не звернувся до Пенсійного фонду з заявою про перерахунок виплати, такий перерахунок проводиться автоматично, але вже з 1 квітня. Із грудня, відповідно до підвищення прожиткового мінімумуму, перерахують виплати і шахтарям. Мінімальна пенсія для цієї категорії збільшиться на 222 гривні. Крім того, обіцяють переглянути мінімальний розмір пенсій в разі втрати годувальника.

Не будуть перераховувати надбавки дітям війни та компенсації за втрату годувальника-чорнобильця. Ці виплати визначені постановою уряду в абсолютній сумі – 66 грн 43 копійки і 113 грн 78 копійок, відповідно.