До 1 вересня 2021 року жодних змін із доставкою виплат пенсіонерам не буде – листоноші поки надаватимуть ці послуги, як і раніше. За цей час Укрпошта, Пенсійний фонд і Мінсоцполітики повинні вирішити, як виплачувати пенсії після цієї дати, аби людям було зручно.

Про це розповів директор Волинської дирекції АТ «Укрпошта» Іван Люсак 21 травня у програмі «Актуально» на 12 каналі, де обговорювали переведення соціальних виплат на банківські картки.

Як відомо, 29 березня цього року з ініціативи Пенсійного фонду та Міністерства соцполітики Кабмін зобов’язав з 1 вересня поточного року перевести пенсіонерів на обслуговування в банки.
«У Волинській області є 1087 населених пунктів, серед яких 11 міст, 22 селища міського типу і 1056 сіл. Якщо проаналізувати перспективу впровадження цієї постанови, банки, банкомати присутні тільки в 3 % населених пунктів. Тобто основна маса населення не матиме доступу до цих послуг», – розповів Іван Люсак.

За його словами, у Кабміні це зрозуміли, і на засіданні 30 квітня прем’єр-міністр дав доручення міністерствам, Пенсійному фонду організувати доставку пенсій максимально комфортно для людей.

«Перехід виплати пенсій з готівкової форми на карткову має відбутися поступово і реалізовуватися як право людей, а не зобов’язання», – процитував Люсак прем’єр-міністра.

Зараз Укрпошта присутня майже в кожному населеному пункті, стверджує він.

«У нас в області є 435 відділень, працює 765 листонош. Тобто наша листоноша кожний місяць приносить пенсії, соціальні допомоги, субсидії. До 1 вересня взагалі хвилюватися немає потреби. Є доручення прем’єр-міністра. Я впевнений, що Пенсійний фонд, Мінсоцполітики і ми зацікавлені в тому, щоб якісно обслуговувати пенсіонерів. Ми напрацюємо такі зміни, які всіх задовільнять, і після рішення Кабміну зможемо чітко озвучити, який буде регламент. До 1 вересня жодних змін не буде. Ми надалі надаємо ці послуги», – запевнив очільник Укрпошти на Волині.