Перемога зі скандалом. Музей-скансен історії сільського господарства Волині тепер належить Луцькій громаді. Міськрада нарешті отримала усі 49% активів закладу, які належали колишньому директору і засновнику музею-скансену Олександру Середюку та співзасновнику Тимофію Янко.

Таке рішення, кажуть у мерії, дозволить зберегти колектив та й сам туристичний об’єкт.

“Вони “авансом” вийшли для того, щоб розблокувати роботу музею, дати можливість нормально працювати і в майбутньому розвиватися”, – каже луцький міський голова Ігор Поліщук.

За словами нинішнього директора закладу, такого “авансу” вдалося досягти завдяки розголосу діянь Середюка у ЗМІ.

“Олександр Миколайович зрозумів, що в нас є підтримка. Якщо він би залишався в засновниках, він також мав би фінансувати музей, згідно штатного розпису. Ну і якщо ми говоримо про комунальний заклад, то у власниках не мало б бути фізичних осіб. Це всі прекрасно розуміли, але він до останнього не хотів на це погоджуватись”, – каже директор Музею історії сільського господарства Роман Ковальчук.

Нагадаємо: маючи майже половину активів музею-скансену, Олександр Середюк всіляко намагався паралізувати роботу закладу і навіть тероризував нинішнього очільника музею, в тому числі і Луцькраду. Адже через частку колишнього директора музею будь-яке рішення по розвитку комунального підприємства, не можна було прийняти без його згоди. Тепер же, коли Луцькрада стала повноцінним засновником музею-скансену в Рокинях, – заклад матиме майбутнє стверджує міський голова.