Від часу заснування НАТО у 1949 році кількість країн союзниць зросла із дванадцяти до двадцяти дев’яти. Генсек Альянсу каже, що розширення недостатньо. Під час травневої зустрічі з американським президентом Дональдом Трампом він заявив про необхідність сильнішого альянсу.
Столтенберг не виключає і розширення Альянсу. Торік у червні найновішим членом НАТО стала Чорногорія. Наступні кандидати на членство, ще дві Балканські країни: Боснія і Герцеговина та Македонія, яка підписала план  дій для членства майже двадцять років тому.
Колишні керівники військового блоку стверджують, що так звана політика відкритих дверей допоможе протистояти зростанню російського впливу на майбітніх кандитдатів. Шлях Македонії до НАТО та Євросоюзу Греція перекривала через саму назву країни ”Македонія”. Те саме ім’я носить історична область у Греції. Афіни бояться, що колишня Югославська республіка зазіхатиме на неї. Цього тиждня лідером двох країн наче вдалось досягти поступу в суперечці, що триває двадцять сім років. Македонія нарешті наблизилась до вступу в альянс.

Україна ж свої прагнення приєднатись до НАТО пожвавила із лютого. Петро Порошенко в листі до Генсека Єнса Столтенберга поросив надати Україні план дій щодо членства. У березні доручив підготувати проект поправок до Конституції, щоб уможливити приєднання до НАТО та ЄС. Генштатб збройних сил України звітує про суттєвий прогрес у досягненнях військових стандартів Альянсу. Однак, у Брюсселі поки говорять лише про продовження існуючої співпраці з Києвом.
Утім, НАТО продовжує підтримувати суверенітет України. На другому, з часу Революції Гідності, засіданні Ради Альянсу Українське питання було першим. Дипломати блоку висловили занепокоєння погіршенням ситуації на Донбасі. Засудили будівництво мосту через Керченську протоку, яка є ще одним порушенням територіальної цілісності України.

Однак на шляху до Євроатлантичної інтеграції України може стати сусідська – Угорщина. Щоб змусити Київ змінити закон про освіту президент Віктор Орбан закликав  НАТО переглянути комплекс військової та політичної допомогти Україні. У відповідь Генсек Столтенберг закливав Київ та Будапешт залагодити цей конфлікт.
У випадку, якщо Україна таки увійде до військового Альянсу, вона візьме на себе ряд зобов”язань. Зокрема, підняти витати на оборону принаймні до рівня двох відсоткі свого ВВП. Нині цьому критерію відповідає лише п’ять країн  блоку включаючи США.