Петро Порошенко закликав світ не визнавати результатів виборів в Росії, які відбуваються в тому числі за участі українців з окупованого Донбасу та Криму. Залучення українських громадян, які проживають на окупованих територіях, до так званих виборів російського парламенту – виклик, співставний із захопленням Криму і прямим вторгненням регулярних підрозділів російської армії на Донбас, заявив Петро Порошенко.

“Слід добиватися посилення санкцій проти Росії за систематичне порушення мирних домовленостей, за незаконну паспортизацію, за електоральну анексію, і лише за те, що за 2,5 роки так званого перемир’я Росія вбила на фронті понад 200 українських воїнів”,

Порошенко пропонує не визнавати ці вибори самим і переконати партнерів вчинити так само. Організувати потужну хвилю засудження паспортизації як акту агресії проти України і на рівні Генеральної асамблеї ООН, і Європейського Союзу.

П’ятий президент України зазначив, що мають відновитися тристоронні переговори керівників України, Німеччини та Франції, а до вироблення спільної позиції тиску на Москву мають бути залучені Сполучені Штати. Порошенко також порадив Зеленському який прибув до Нью-Йорка для участі у черговій сесія Генеральної Асамблеї ООН, віч-на-віч переговорити з десятками світових лідерів. Завдання Президента – привернути увагу наших друзів, партнерів і союзників до злочинів Кремля.