Відомий бізнесмен, співвласник та генеральний директор міжнародної компанії Modern Expo Петро Пилипюк перші гроші заробив у восьмому класі, працюючи помічником комбайнера, а перший підприємницький досвід отримав, продаючи губні помади у Казахстані після першого курсу інституту.

Про це він розповів у програмі «Біснес-бранч» на 12 каналі 27 листопада.

«Перші мої гроші зароблені не в бізнесі. Це була середина 80-х років, 8 клас. Для того щоб заробити гроші, я пішов працювати помічником на комбайн. Пропрацював практично цілі жнива. Треба було вставати дуже рано, вдосвіта приходити. Поки комбайнер прийде, потрібно було всі деталі змазати, і потім цілий день у полі провести. Повертався пізно ввечері. Я не пам’ятаю, скільки цих грошей було, але це були суттєві гроші і справді зароблені», – пригадує Петро Пилипюк.

Перший же підприємницький досвід він отримав після першого курсу.

«У 1987 році я вступив до Луцького педагогічного інституту. Так, батьки допомагали чим могли. На першому курсі вдалося стати відмінником, і я навіть отримував підвищену стипендію. Союз ще не розвалився, але це вже був його кінець. Це були часи великого дефіциту. Волиняни точно пам’ятають, як з’явилася «Варшавка» у Луцьку, коли поляки приїжджали з Туреччини автобусами і привозили помади, светри Boys. Ще не було незалежної України, капіталізм ще не почався, але ми вже бачили, як зароджується підприємництво», – розповідає про ті часи бізнесмен.

«Після першого курсу я їду у будзагін в Казахстан. Летимо з колегами будувати корівники. І з’являється перша бізнес-думка: «А давай візьмемо з собою оці помади (там такі були красиві, різного кольору), тіні і там їх продамо». Це була супердефіцитна річ. Купуємо це все, приїжджаємо і, помимо того, що будуємо, отримуємо перший підприємницький досвід – продаємо це все. Пішло на ура! Продали, заробили перші гроші. Місцеві красуні приходять і просять: давайте ще! Я пишу брату: тут такий попит, терміново висилай посилку, будемо робити бізнес», – пригадує очільник компанії.

Він стверджує, що у кожен історичний час молоді люди мають можливість ще зі шкільної парти чесно і легально заробити гроші. Головне, на його думку, – бути спостережливим.

«Ми тоді зрозуміли, що є дефіцит, попит, що класний продукт завжди знайде свого споживача, що є можливість в одному місці купити, в іншому продати… Такий був цікавий час, і він, напевно, показав, що коли ти шукаєш, ти обов’язково знайдеш», – додав Петро Пилипюк.