Школу у селі Пальче хочуть закрити. Таку ідею висловили депутати Підгайцівської громади, до якої кілька місяців тому приєдналося село. 

Тутешні запевняють: місяць тому підгайцівські депутати тихцем оглянули їхню школу, винесли присуд – закрити і жодним словом не обмовилися про це людям. Якби один із обранців не написав про це у фейсбуці, батьки та вчителі до останнього б не знали про такий підступний план, – йдеться у сюжеті 12 каналу.

Щоб порозумітися з громадою Пальче, підгайцівські урядники скликали громадські слухання. Почали дипломатично: мовляв, хочуть не закриття, а більш якісної освіти для місцевих дітей.

“Пальче чотири місяці в ОТГ, абсолютно нічого ми ніде не помітили ніяких змін. Натомість ви починаєте свою роботу із закриття школи”, – сказала Людмила Власюк, мешканка села Пальче, мама трьох школярів.

Мешканці Пальче налаштовані войовниче і вимагають у депутатів прибрати руки від їхньої школи. Свого часу її збудували усім селом. Три роки тому громада самостійно виграла міжнародний гранд на утеплення школи. Дофінансовував модернізацію не бюджет – знову скидалися самі.

“З того тендера треба було 5% внесок зробити. Всі селяни здавали гроші. Навіть ті, що не мали дітей, кажуть – онуки будуть ходити. По тисячі, по 500 гривень. Вам, може, то копійки здаються, але нам то були гроші. Ми здавали гроші, думали, що буде школа”, – пригадує місцева мешканка Тетяна Бортник.

“Одним із вирішення даного питання, щоби дітки ваші навчалися в якісніших умовах, це є шкільний автобус і перевезення їх в одну із шкіл більших, де набагато кращі умови”, – пояснив Валентин Приходько, заступник голови Підгайцівської сільської ради.

У Підгайцях підрахували: за кілька років державних грошей вистачатиме лише на 4 школи їхньої громади. Решту 9 доведеться закрити. Або утримувати з місцевого бюджету. Тож за оптимізацію взялися заздалегідь.

Батьки відправляти своїх дітей із Пальче на навчання по сусідніх селах категорично не згодні.

На збори в Пальче приїхали і місцеві депутати. З’ясувалося, не всі вони бачать сенс закривати тутешню школу.

“Є група депутатів, яка не поділяє цієї думки категорично. У нас абсолютна більшість, яка, я так думаю, не дозволить через коліно вирішити це питання. Давайте поживемо ще рік-два, а може ж таки комусь дійде до голови, що не можна нищити державу”, – пропонує депутат Підгайцівської сільради Віталій Заремба.

Мешканці Пальче вважають, що перший бій за свою школу виграли. Але не битву, тому обіцяють бути напоготові.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У селі на Волині – протест через закриття школи. ВІДЕО