У селі під Луцьком розгорнули цілу операцію з порятунку собак. Їх утримували на прив’язі й морили голодом місцеві мешканці.

Від голодної смерті собак у селі Романів врятували волонтери. Про те, що тварин годували погано, – свідчить те, як вони виглядають. Побачив їх і  повідомив зоозахисників чоловік, який живе з горе-господарями по сусідству. Говорити не хоче, адже вважає, що наробив зайвого.

За словами волонтерів, господарі більше думали про те, де знайти випивки, тому на домашніх улюбленців просто не звертали уваги.

“Тварини були мокрі, брудні і дуже худі. Коли ми підійшли, вони одразу почали стрибати, лащитися”, – каже волонтер Дмитро Куденчук

Він разом із дружиною Інною вже багато років виходжує хворих тварин та прилаштовує бездомних. Вдома кілька собак, яких у буквальному сенсі врятували від загибелі. Тепер серед них Аля та Буржуй, яких забрали з села Романів.

Собаки від мисок не відходять. Годують їх кашею з м’ясом та кормами. За три дні тварини набрали по два кілограми. Вони мають проблеми з травленням, тож доводиться використовувати підгузки. Ветеринари кажуть: через те, що довгий час собаки не їли, їхні м’язи почали атрофуватися.

Колишня власниця собак Наталія Нізова із цим не згідна. Вона обурена тим, що сталося, і розповідає свою правду. За її словами, собак обіцяли підлікувати, підгодувати, безоплатно стерилізувати й повернути. А те, що тварини голодували, – заперечує. Каже: у селі всі собаки такі. Вона планує намагатися повернути тварин додому. Волонтери ж хочуть домогтися того, аби за те, що зробили з собаками, господарів покарали. Тому будуть звертатися до поліції. До слова, за жорстоке поводження з тваринами грозить  арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років.

Сім’я, яка прихистила собак, планує їх відгодувати, підлікувати і прилаштувати у люблячу родину. Люди кажуть: чотирилапих виходжують, як можуть, але гуманітарна чи фінансова допомога не буде зайвою. Якщо маєте можливість допомогти тваринам – звертайтеся до волонтерів: +38 099 27 87 068 (Інна Хоміцка).