У селі Жидичин на Волині подружжя створило лавандову плантацію. Обоє працюють у медичній сфері, тож рослину перш за все сприймали як цілющу. Адже квітка має більше тисячі лікувальних властивостей і тим самим має перевагу над більшістю трав, що ростуть на Волині. Лавандою різних сортів подружжя засадило вже два поля. Кожен з них має свої особливості.

Більше про це у сюжеті 12 каналу.

Про лаванду Марія Родзь знає усе. Це її улюблена квітка і вже два роки, як власна справа. Жінка – лікарка-терапевтка довго вивчала властивості лаванди і врешті наважилася засіяти нею кілька соток. Каже: не прогадала.

Нині на плантаціях у селі Жидичин тисяча кущів лаванди. Ростуть просто неба, навіть без огорожі. Все – як у Провансі, каже Марія. Правда, кілька кущів вже вкрали.

На полі лаванда двох сортів: хідкот і лавандін. Цвітуть по черзі: один в липні, другий в серпні. Рослина невибаглива, найбільше боїться морозу. Тож цьогорічну зиму кілька кущів не пережили.

Лаванду збирають в період масового цвітіння, коли розпускається 50% квіток – в цей час їх забарвлення і аромат найбільш сильні. Для переробки використовують і суцвіття, і стебла з листками. Ефірне масло добувають методом парової дистиляції. Щоб отримати сто грам олії потрібно близько десяти кілограмів квіток лаванди.

Про користь лаванди знали ще у 13 столітті. Тоді європейці носили браслети з лаванди, щоб захистити себе від чуми й інших захворювань. Лаванда й справді має антибактеріальні та знеболювальні властивості. У медицині її застосовують для лікування головного болю, від укусів комах, опіків, прищів і безсоння.

Як косметичний засіб, корисна для шкіри будь-якого типу і має молодильний ефект.

“Ринок збуту є, тому що ефірна олія користується попитом, але її треба вирощувати масштабно”, – каже власниця лавандової ферми Марія Родзь.

А ще є попит на Дчай і мед з лаванди. Саме це в найближчих планах власників лавандової ферми.