На акцію протесту проти організації «коронавірусного» блоку у пологовому будинку міста Луцька зібралися працівники лікарні, які наразі не на роботі – після нічних змін або ж у відпустках.

Організували протест 15 жовтня. Із самого ранку майже п’ятдесят людей із плакатами «COVID від малят» зібралися під Луцькою міською радою, аби вплинути на рішення депутатів, – пише ІА ВолиньPost.

Завідувач відділенням дитячої реанімації Віталій Богданович розповів, що лікарі та працівники медзакладу категорично проти того, аби у Луцькому клінічному пологовому будинку облаштовували корпус для прийому хворих на коронавірус та пояснив чому.

«Ми зібралися, аби міська рада нас почула. Рішення зробити ковідний корпус на базі акушерського відділення пологового будинку є не дуже невірним», – говорить Віталій Богданович.

Медики аргументують це тим, що, приміром, якщо пацієнтів з акушерського корпусу «переселять» у гінекологічне відділення і зроблять там родзали, то відстань між ними – 20 метрів.

«Це спільна каналізація, харчоблок, теж саме повітря…Перший поверх і так переоблаштували для прийому хворих на коронавірус вагітних зі всієї Волині», – зауважує медик.

«Якщо переобладнувати акушерський корпус, то кисневу систему доведеться повністю перероблювати, адже наразі вони є лише у дитячій реанімації і на другому поверсі у двох палатах. Потрібно буде однаково далі проводити кисневі точки», – зазначив Віталій Богданович.

Сьогодні, 15 жовтня, о 15 годині в пологовий приїдуть представники облдержадміністрації та міськради, аби обговорити проблему.