Попит на електроавтомобілі зростає. В Україні – через дефіцит і вартість пального. В Європі – через загрозу ембарго на нафту рф. 

Керівник сервісу із продажу електромобілів Роман Свіржевський у програмі “Актуально” розповів, що найчастіше покупцями електрокарів зараз є підприємці, бо їм це дуже вигідно.

“Комерційні автомобілі за рік мають пробіг від 50 000 до 100 000 кілометрів за рік. Вартість 100 км для електрокару – 30-50 грн, а для бензинового чи дизельного – 400-500 грн, залежить від розходу конкретного автомобіля. Але ви ж враховуйте, що різниця – не лише у вартості пального. Є ще такі речі, як заміна моторного масла та фільтрів.

Плюс ваші працівники при нинішній вартості пального, скоріш за все, будуть потрохи зливати його з робочого автомобіля. Закладаю на це 20%. В електроавтомобілів такого не зробиш. Фермери вже зараз готові купувати електрофури, навіть якщо вони будуть вдвічі дорожчі. Саме по цій причині. Там величезна черга на покупку – треба два роки чекати”, – каже Роман Свіржевський.