Підставні ФОПи і “клаптикові” реконструкції: як у Підгайцях наживаються на ремонті доріг. РОЗСЛІДУВАННЯ
Замість капітальних ремонтів дороги де-не-де вкладають бруківкою і на це з бюджету тратять мільйони гривень. А ще – замість надійних підрядників – підставні ФОПи, через банківські рахунки яких проганяють гроші, а роботи залишаються виконаними тільки на папері. Навіть відкриті кримінальні провадження та скандальні історії із нападом на журналістів не змінили ситуацію.
Протягом чотирьох місяців цього року у Підгайцівській громаді, що під Луцьком, на поточні ремонти вулиць витратили уже 4 мільйони гривень. На 79 вулицях нібито зробили ремонти. Нібито. Бо деякі із них не бачили навіть нового щебеню.
Що не так із ремонтами підгайцівських доріг і коли нарешті ця історія отримає завершення – у розслідуванні 12 каналу.
ХТО ТАКИЙ ГЕОРГІЙ ШТЕФАНЕСА
Ця історія почалась у січні цього року. Свіжовкладена бруківка на одній із вулиць села Струмівка, що під Луцьком, почала розсипатись. Місцеві звернулися до депутатів і попросили розібратись в ситуації. Коли ж депутати поїхали до сільради, щоб подивитись на документи і з’ясувати – хто робив дорогу, скільки витратили коштів і кого треба зобов’язати виправити неякісні роботи, трапилась дивна історія. У сільраду ввірвався місцевий підприємець Георгій Штефанеса – один із тих, хто якраз активно робив ремонти для Підгайців – і наказав працівникам не давати жодної інформації.
У той самий день, 4 січня, до Підгайцівської сільради поїхала журналістка 12 каналу Людмила Яворська, щоб відвезти запит на доступ до публічної інформації. У момент, коли вона у приймальні спілкувалася із головою громади Юрієм Семенюком, сюди ввірвався той самий Георгій Штефанеса і без жодних пояснень напав на журналістку.
Зауважимо, що запит журналістки у той час не стосувався ні Штефанеси, ні ремонту доріг. Тож агресія, яку Штефанеса проявив на сам факт появи телебачення, викликала неабиякий інтерес.
Після цього інциденту 12 канал детальніше поцікавився тим, хто ж такий Георгій Штефанеса. З’ясувалося, що офіційно він – проектний менеджер, який працює в Підгайцівській сільраді, отримує зарплату із бюджету і серед його посадових обов’язків – у тому числі підготовка проектів із ремонту доріг. Неофіційно – це людина, яка координує усі ці ремонтні роботи. Шукає підставних ФОПів, у тому числі – серед своїх родичів, оформляє документи на них, а реальні роботи виконують зовсім інші люди за зовсім інші гроші.
ЯК ПРАЦЮЄ СХЕМА З ФОПАМИ
Один із таких ФОПів – Артур Шиманський розповів, як через нього «прогнали» 10 мільйонів гривень, у той час як він насправді не надавав жодних послуг із ремонту доріг.
Артур Шиманський – не єдиний підприємець, хто за документами ремонтував дороги у Підгайцях, а на ділі – навіть не має уявлення, де відбувались роботи. У списку таких ФОПів – навіть священник із сусідньої громади.
Після оприлюдненої 12 каналом інформації про підставних підприємців та фіктивні ремонти, прокуратура Волинської області відкрила кримінальне провадження. Кілька місяців розслідувань, обшуків і допитів, і у цій справі нарешті оголосили підозру.
За неофіційною інформацією, підозру у цій справі оголосили дружині Геогрія Штефанеси. Адже саме вона як підприємець нібито відповідала за технічний нагляд.
Наразі фактично до суду доведена лише одна справа із ремонту однієї Підгайцівської дороги, проте в процесі слідства – іще десятки подібних справ.
ДЕЯКИМ ВУЛИЦЯМ ПОЩАСТИЛО – ОТРИМАЛИ БОДАЙ КІЛЬКА МЕТРІВ НОВОЇ БРУКІВКИ…
Ці справи розслідуються із січня 2021 року, проте з того часу у ремонтах доріг в Підгайцях нічого не змінилося. За чотири місяці з бюджету оплатили 79 ремонтів доріг, витратили 4 мільйони гривень і знову – жодного тендеру.
Дороги ділять на невеликі шматки, вкладають бруківкою по кілька метрів, аби вкластися в допорогову суму 50 тисяч гривень і не проводити конкурсу з визначення виконавця робіт, а призначати його в ручному режимі. А в списку підрядників – ті самі ФОПи, серед яких – і з прізвищем Штефанеса.
Чесні конкурси, де різні підрядники змагаються за те, хто запропонує дешевшу ціну, допомагають бюджетам зекономити мільйони гривень. Проте у Підгайцях в цьому році такого поки не практикували… Натомість активно вкладали по кілька метрів бруківки.
…А НА ІНШИХ “ВІДРЕМОНТОВАНИХ” ДОРОГАХ – ЖОДНИХ РОБІТ НЕ ПРОВОДИЛОСЯ
Та не всім вулицям, в які закопали по 50 тисяч, пощастило бодай на десять метрів бруківки. Приміром на вулиці Довженка в Підгайцях ми побачили сліди від торішнього капітального ремонту, а от за які роботи вже цього року заплатили 50 тисяч гривень – ми не знайшли.
Ще одна дорога, яка відремонтована лише за документами – на вулиці Східній у Крупі. Місцями тут є щебеневе покриття, але воно очевидно не нове. Торік у грудні і в березні цього року на ремонт цієї вулиці пішло по 50 тисяч гривень і якщо переводити таку суму у щебінь – виходить, більше 300 кубів, яким щільно можна було б засипати до кілометра дороги… На вулиці Східній цього поки точно не сталося.
Чому у Підгайцівській громаді досі витрачають гроші на незрозумілі ремонти доріг? Відповідь на це запитання ми спробували отримати від посадовця Підгайцівської сільради, заступника сільського голови Леоніда Гроголя, який відповідає за роботу житлово-комунального господарства у громаді. На жаль, предметно поговорити про конкретні дороги, за які сільрада заплатила і де ми не знайшли ремонту – не вийшло. Спершу чиновник запевнив, що усі роботи контролює, а потім зізнався: на жодному з об’єктів, про які ми запитували, він не був.
В одній справі оголосили підозру. Ще в 20 – триває розслідування. Тим часом до списку додаються нові загадкові ремонти доріг у Підгайцівській громаді, а проектний менеджер Георгій Штефанеса продовжує спокійно працювати в сільраді і за зарплату з бюджету – генерувати нові проекти з ремонту доріг по 20 метрів. Принаймні, допоки ще не всім його родичам і кумам оголосили підозру…
Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Останні публікації
- Новини Волині 1 липня | Хабар від волинського посадовця та військові навчання білорусів
- Рятувальник повернувся з-за кордону з медалями
- У центрі Ковеля відбувся благодійний концерт камерного оркестру. ВІДЕО
- Чим живе Луцьк під час воєнного стану | Луцька громада
- Місто Кент у США – побратим Луцька | Актуально
- Як підготуватись до Національного мультипредметного тесту | Актуально
- Новини Волині 30 червня | Кінець нульовому розмитненню та як школярка, складаючи пазли, допомагає ЗСУ
- Волинян просять допомогти зібрати кошти, щоб пошити дощовики на передову. ВІДЕО
- Нульове розмитнення закінчується: скільки авто завезли на Волинь та що буде з тими, хто не встиг
- Чи можна знайти гармонію під час війни: до Луцька приїхали психологи зі США. ВІДЕО
- Яка ситуація на Світязі на кордоні з Білоруссю | Актуально
- Як організовують відпочинок у «Лісовій пісні» | Актуально
- Підставні підприємці і не тільки… Золота рибка Марії Христецької. Частина 2 | Спецтема
- Школярка з Волині, складаючи пазли, допомагає бійцям на передовій. ВІДЕО
- Як нині виживає Луцький зоопарк. ВІДЕО
- Луцький зоопарк потребує підтримки: як допомагає кав’ярня Good morning. ФОТО
- Новини Волині 29 червня | Луцьк попрощався з Героєм та чим завершилося церковне протистояння у Рожищі
- Танці-шманці у воєнний час, вибух у будинку після візиту газовиків та суд над братами-українофобами
- Як працює екстрена медична допомога в період воєнного стану | Актуально
- Благодійний ярмарок: у Луцьку на площі Героїв Майдану збирали гроші для ЗСУ. ВІДЕО
- Щоб не отруїтися влітку: чим можуть загрожувати м’ясні та молочні продукти у спеку. ВІДЕО
- У Луцьку змагаються на краще фото троянд біля собору Святої Трійці. ВІДЕО
- У Луцьку попрощалися із полеглим бійцем Максимом Єремією. ВІДЕО
- Що буде, якщо росія нападе на Литву. Думка експерта
- 96-річна росіянка обожнює Зеленського і мріє потрапити на «Розсміши коміка». ВІДЕО
- Лукашенко розуміє, що путін – вже лузер, – експерт
- Під час повітряної тривоги торговий центр повинен зачинятися, – Луцький міський голова
- Новини Волині 28 червня | Нова патріотична марка та як у Луцьку вперше пересадили серце
- Колектив Рівненської АЕС просить не звільняти гендиректора. ВІДЕО
- Луцьк купив обладнання для подолання смороду. Як воно працює. ВІДЕО
- Як у Волинській обласній лікарні вперше пересаджували серце. ВІДЕОРЕПОРТАЖ
- Луцьк влітку: чим живе місто | Актуально
- Остання зустріч путіна і лукашенка | Актуально
- Знову черги до пошти: запустили продаж марки, яку намалювала юна художниця з Волині. ВІДЕО
- Благодійний день народження: у Луцьку влаштували концерт біля будинку скульптора Голованя. ВІДЕО
- Злочини росії у тимчасово окупованих українських громадах чинилися за наказом командування
- До Луцька приїхала виставка політичних та антивоєнних карикатур. ВІДЕО
- Перша пересадка серця на Волині | Телемедицина
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: