Підставні ФОПи і “клаптикові” реконструкції: як у Підгайцях наживаються на ремонті доріг. РОЗСЛІДУВАННЯ
Замість капітальних ремонтів дороги де-не-де вкладають бруківкою і на це з бюджету тратять мільйони гривень. А ще – замість надійних підрядників – підставні ФОПи, через банківські рахунки яких проганяють гроші, а роботи залишаються виконаними тільки на папері. Навіть відкриті кримінальні провадження та скандальні історії із нападом на журналістів не змінили ситуацію.
Протягом чотирьох місяців цього року у Підгайцівській громаді, що під Луцьком, на поточні ремонти вулиць витратили уже 4 мільйони гривень. На 79 вулицях нібито зробили ремонти. Нібито. Бо деякі із них не бачили навіть нового щебеню.
Що не так із ремонтами підгайцівських доріг і коли нарешті ця історія отримає завершення – у розслідуванні 12 каналу.
ХТО ТАКИЙ ГЕОРГІЙ ШТЕФАНЕСА
Ця історія почалась у січні цього року. Свіжовкладена бруківка на одній із вулиць села Струмівка, що під Луцьком, почала розсипатись. Місцеві звернулися до депутатів і попросили розібратись в ситуації. Коли ж депутати поїхали до сільради, щоб подивитись на документи і з’ясувати – хто робив дорогу, скільки витратили коштів і кого треба зобов’язати виправити неякісні роботи, трапилась дивна історія. У сільраду ввірвався місцевий підприємець Георгій Штефанеса – один із тих, хто якраз активно робив ремонти для Підгайців – і наказав працівникам не давати жодної інформації.
У той самий день, 4 січня, до Підгайцівської сільради поїхала журналістка 12 каналу Людмила Яворська, щоб відвезти запит на доступ до публічної інформації. У момент, коли вона у приймальні спілкувалася із головою громади Юрієм Семенюком, сюди ввірвався той самий Георгій Штефанеса і без жодних пояснень напав на журналістку.
Зауважимо, що запит журналістки у той час не стосувався ні Штефанеси, ні ремонту доріг. Тож агресія, яку Штефанеса проявив на сам факт появи телебачення, викликала неабиякий інтерес.
Після цього інциденту 12 канал детальніше поцікавився тим, хто ж такий Георгій Штефанеса. З’ясувалося, що офіційно він – проектний менеджер, який працює в Підгайцівській сільраді, отримує зарплату із бюджету і серед його посадових обов’язків – у тому числі підготовка проектів із ремонту доріг. Неофіційно – це людина, яка координує усі ці ремонтні роботи. Шукає підставних ФОПів, у тому числі – серед своїх родичів, оформляє документи на них, а реальні роботи виконують зовсім інші люди за зовсім інші гроші.
ЯК ПРАЦЮЄ СХЕМА З ФОПАМИ
Один із таких ФОПів – Артур Шиманський розповів, як через нього «прогнали» 10 мільйонів гривень, у той час як він насправді не надавав жодних послуг із ремонту доріг.
Артур Шиманський – не єдиний підприємець, хто за документами ремонтував дороги у Підгайцях, а на ділі – навіть не має уявлення, де відбувались роботи. У списку таких ФОПів – навіть священник із сусідньої громади.
Після оприлюдненої 12 каналом інформації про підставних підприємців та фіктивні ремонти, прокуратура Волинської області відкрила кримінальне провадження. Кілька місяців розслідувань, обшуків і допитів, і у цій справі нарешті оголосили підозру.
За неофіційною інформацією, підозру у цій справі оголосили дружині Геогрія Штефанеси. Адже саме вона як підприємець нібито відповідала за технічний нагляд.
Наразі фактично до суду доведена лише одна справа із ремонту однієї Підгайцівської дороги, проте в процесі слідства – іще десятки подібних справ.
ДЕЯКИМ ВУЛИЦЯМ ПОЩАСТИЛО – ОТРИМАЛИ БОДАЙ КІЛЬКА МЕТРІВ НОВОЇ БРУКІВКИ…
Ці справи розслідуються із січня 2021 року, проте з того часу у ремонтах доріг в Підгайцях нічого не змінилося. За чотири місяці з бюджету оплатили 79 ремонтів доріг, витратили 4 мільйони гривень і знову – жодного тендеру.
Дороги ділять на невеликі шматки, вкладають бруківкою по кілька метрів, аби вкластися в допорогову суму 50 тисяч гривень і не проводити конкурсу з визначення виконавця робіт, а призначати його в ручному режимі. А в списку підрядників – ті самі ФОПи, серед яких – і з прізвищем Штефанеса.
Чесні конкурси, де різні підрядники змагаються за те, хто запропонує дешевшу ціну, допомагають бюджетам зекономити мільйони гривень. Проте у Підгайцях в цьому році такого поки не практикували… Натомість активно вкладали по кілька метрів бруківки.
…А НА ІНШИХ “ВІДРЕМОНТОВАНИХ” ДОРОГАХ – ЖОДНИХ РОБІТ НЕ ПРОВОДИЛОСЯ
Та не всім вулицям, в які закопали по 50 тисяч, пощастило бодай на десять метрів бруківки. Приміром на вулиці Довженка в Підгайцях ми побачили сліди від торішнього капітального ремонту, а от за які роботи вже цього року заплатили 50 тисяч гривень – ми не знайшли.
Ще одна дорога, яка відремонтована лише за документами – на вулиці Східній у Крупі. Місцями тут є щебеневе покриття, але воно очевидно не нове. Торік у грудні і в березні цього року на ремонт цієї вулиці пішло по 50 тисяч гривень і якщо переводити таку суму у щебінь – виходить, більше 300 кубів, яким щільно можна було б засипати до кілометра дороги… На вулиці Східній цього поки точно не сталося.
Чому у Підгайцівській громаді досі витрачають гроші на незрозумілі ремонти доріг? Відповідь на це запитання ми спробували отримати від посадовця Підгайцівської сільради, заступника сільського голови Леоніда Гроголя, який відповідає за роботу житлово-комунального господарства у громаді. На жаль, предметно поговорити про конкретні дороги, за які сільрада заплатила і де ми не знайшли ремонту – не вийшло. Спершу чиновник запевнив, що усі роботи контролює, а потім зізнався: на жодному з об’єктів, про які ми запитували, він не був.
В одній справі оголосили підозру. Ще в 20 – триває розслідування. Тим часом до списку додаються нові загадкові ремонти доріг у Підгайцівській громаді, а проектний менеджер Георгій Штефанеса продовжує спокійно працювати в сільраді і за зарплату з бюджету – генерувати нові проекти з ремонту доріг по 20 метрів. Принаймні, допоки ще не всім його родичам і кумам оголосили підозру…
Останні публікації
- Переваги імплантації зубів перед іншими методами
- Як правильно застосовувати серветки для прання під час догляду за делікатними тканинами
- ТОП-10 мінітракторів 2025 року: як вибрати та адаптуватися до змін клімату
- Основні критерії вибору літніх шин
- 5 причин замовити меблі з нержавійки для кафе, ресторану чи бару
- Автоматизація фермерських господарств: тренд чи необхідність?
- Сонячна станція 10 кВт: як правильно розрахувати потужність?
- Чи загрожує вам неалкогольна жирова хвороба печінки?
- Як правильно застосовувати хлористий калій на різних типах ґрунтів?
- Як ефективно проходити навчання в автошколі?
- Міжнародна освіта: ваш успішний старт
- Чому правильно обрана кухня впливає на зручність і естетику
- Як вибрати ідеальний матрац для комфортного сну
- Пальне з Європи та міні-маркет: у Шацьку відкрилася шоста заправка мережі “Паливо”
- Як правильно доглядати за міжкімнатними дверима від виробника Terminus
- Скільки років служить профнастил із полімерним покриттям?
- Як впливає колір лінз сонцезахисних окулярів на очі?
- Чому корисно оформити повне КАСКО на своє авто
- Основні критерії вибору сервісу для виведення Tether BEP20 (USDT) на картку А-Банку
- Як розширити меню кав’ярні за допомогою сиропів?
- UKR PARTS – ваш провiдник у свiтi запчастин Subaru
- Вбудовані посудомийні машини: ідеальне рішення для вашої кухні
- Коворкінг-центр у Дніпрі: новий формат роботи у великому місті
- Як правильно піклуватися про здоров’я спини для профілактики болей