Підтримати Віталія Марківа. У Луцьку силовики, атовці та капелани написали ув’язненому військовому листи. Ініціювали цю акцію луцькі нацгвардійці.

“Як казав Олег Сенцов, коли він вийшов із в’язниці, єдине, що мене тішило, єдине, що мене тримало, це листи. Тому ми так само хочемо підтримати Віталія Марківа написанням листів”, – розповіла прес-офіцерка військової частини 1141 Національної гвардії Юлія Ковпак.

Віталія Марківа звинувачують у вбивстві італійського журналіста Андреа Рокеллі, який загинув під Слов’янськом в 2014 році. Тоді ця територія не була під контролем України. Втім, Віталія Марківа таки заарештували. Влітку 2019 його засудили до 24 років ув’язнення. В Україні з цим рішенням не погоджуються. Під посольством Італії в Києві незгодні влаштовували акції протесту.

У Луцьку також не стоять осторонь. На флешмоб з написання листів, прийшли десятки небайдужих. Серед них – учасник Ігор Нескорених Павло Ковальський.

“Хочу написати йому, щоб він вірив в Україну, що його не забули, що прикладаються, досягаються всі зусилля, щоб дипломатичним шляхом щоб вирішити дану ситуацію”, – поділився учасник АТО.

Акцію підтримали й військові капелани.

Після молитви разом з усіма сіли за листи. Кажуть – в писатимуть звернення не лише до Марківа, а й до всіх незаконно ув’язнених українських військових, яких нині багато в Росії та ОРДЛО.

12 канал не залишився осторонь. Знімальна група також написала лист. Організатори запевнили, що всі ці звернення постараються передати Віталію Марківу до початку Різдва.