Пік коронавірусної інфекції на Волині прогнозують на другу половину квітня. 

Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк під час брифінгу 30 березня.

За його словами, спрогнозувати, коли саме буде пік, важко. Але за прикладом інших держав в Україні підйом можливий в другій половині квітня.

Також головний медик Волині додає, що в області “сподіваються на краще, але готуються до гіршого”. Відтак, на випадок епідемії коронавірусу загалом підготували 2500 ліжок. Якщо ситуація буде вкрай важкою – підключать інші відділення лікарень, які перепрофілюють.

Також є 200 місць для важкохворих на коронавірус, де зможуть проводити інтенсивну терапію.

За словами Ващенюка, такий крок дозволить надавати необхідну допомогу і не паралізує медичну мережу.

У Волинській області нині є два випадки COVID-19. Це семирічна дитина і директорка Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич. Посадовці запевняють, що зараз стан обох задовільний.

“Коли у директорки лікарні підтвердився діагноз, то були зроблені всі необхідні маніпуляції. В відділеннях, де була Лариса Духневич, в лікарні теж. У всіх працівників взяли всі необхідні аналізи і провели дезіфекцію”, – розповіла заступниця голови ОДА Тетяна Щербак.

Також вона додала, що коло осіб, з якими контактувала хвора, повністю відпрацьоване разом з поліцією. У всіх взяли аналізи на і всі вони були негативними.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Можна виявити коронавірус до появи симптомів: у Луцьк доставили нові тести