Традиція розпису яєць з’явилася сотні, ато й тисячі років тому. Зараз “писанки” асоціюються зі святкуванням Великодня християнами у різних країнах. Хоча дослідники досі не знають, де саме народився такий вид мистецтва.  Окрім пташиних яєць – курячих, гусячих, страусових, так само стають популярними і штучні – дерев’яні, скляні, пластмасові та шоколадні.
Тут зібралось сім унікальних технік декорування мальованок, якими найчастіше користуються мешканці різних держав.

Жителі чеського регіону Марі Джубіцова та Людмила Власкова вже сімдесят років удосконалюють свої навички розпису методом шкрябання. На яйце наноситься лише один шар барвника, а потім спеціальним інструментом частину фарби зішкрібають. В результаті вони отримують візерунок природного кольору.

Лужицькі серби, які проживають на території Східної Німеччини, передають від покоління до покоління технології розпису писанок кольоровим воском.По завершенню роботи він залишається на шкаралупі. Відтак малюнок виходить рельєфний й різнокольоровий.

Власним винаходом вважають таку техніку і румуни. На відміну від розпису гуцульських мальованок, тут використовується лише один шар фарби, зазвичай червоний.

А ось Угорський Ласло Богнар володіє унікальною методом – оздоблення металеви дротом. Проте, Богнар відзначився оригінальністю та повністю закував яйце в метал, виготовлення якого займає кілька днів. Зазвичай, Богнар використовує яйця індички, які є міцнішими від курячих.

Словенець Франк Гром є одним із найвідоміших майстрів, які використовують техніку свердлення. У шкаралупі робляться отвори за допомогою спеціальної бормашинки. Для одного такого великоднього атрибута потрібно зробити три з половиною тисячі окремих отворів, і зазвичай на це йде цілий тиждень. Британка Чіка Ватанабе оздоблює шоколадні яйця різноманітними кремами та глазуррю.

На острові Балі в Індонезії дуже мало християн, і писанки серед місцевих непопулярні. Але Ваян Сандра організував цілий бізнес, розмальовуючи їх пензликом. Його покупці – європейці, які на великодні свята приїздять відпочити на Балі.