Нові кабінки для переодягання, дерев’яні доріжки до води і навіть пісок – новий. Центральний пляж у селі Світязь приводять до ладу.Попри те, що сезон відпочинку на Шацьких озерах вже стартував, облагородження все ще триває. Робітники працюють в поті чола. Кажуть, робота розпочалась ще взимку, а завершити її планують за тиждень.
Центральний пляж поділили на ділянки, кожну з яких закріпили за підприємцем. Вони відповідають за порядок на своїй території – прибирають, косять траву. А от вивіз сміття і обслуговування біотуалетів – це вже морока адміністрації Національного природного парку, яка оплачує ці статті витрат. Приміром, тільки за порядок з біотуалетами за сезон парк віддає 200 тисяч гривень.
Натомість – має можливість заробляти, наприклад на екологічному зборі. 25 гривень за легкове авто та п’ять гривень з людини повинні сплачувати туристи, які в’їжджають на територію Шацького національного природного парку. Відпочивальники кажуть, зміни на пляжі вже помітили. Наступного року на пляжі у селі Світязь планують поставити лежаки. Обіцяють, що туристи зможуть засмагати на них безкоштовно.