Не вбивство. Замах. Служба безпеки України шокувала новиною – журналіст, про смерть якого від вечора 29 травня говорив весь світ, – живий. Ситуація нагадувала сюжет голлівудського блокбастера. Ще вранці – фото в калюжі крові, коментарі журналістам близьких друзів у шоковому стані, пошук вбивці. А під вечір – дивовижне воскресіння.

Василь Грицак розповідає про те, що загибель Бабченка є інсценуванням, знала обмежена кількість людей. Навіть дружина була впевнена, що ховатиме чоловіка. Тож перші вибачення – саме їй.

Про те, що журналіста планують вбити, Бабченка повідомили спецслужби приблизно за місяць до запланованого нападу. Сам Аркадій каже: як міг, тягнув час, щоби замовника таки вдалося спіймати. Здійснити вбивство, за версією слідства, російські спецслужби планували саме під час Ліги Чемпіонів. Для виконання Москва завербувала українця, який, в свою чергу, передав завдання знайомому АТОвцю й пообіцяв за ліквідацію журналіста 30 тисяч доларів. Військовослужбовець погодився на співпрацю з СБУ, і зіграв роль кілера в інсценуванні”. Тепер проходитиме у справі як свідок. Про це на брифінгу сповістив генпрокурор України Юрій Луценко.  Що ж до затриманого замовника, йому навряд чи вдасться відбутися легко.

Силовики кажуть: говорити про безпеку Бабченка рано. Втім, його друзям це не заважає гучно святкувати новий день народження колеги. Радіо Свобода опублікувало відео з редакції телеканалу АТР, де й впродовж останнього року, працював журналіст, коли його колеги дивилися брифінг.

Соцмережі буквально вибухнули реакцією на дивовижний порятунок журналіста. Стрічки новин завалені коментарями та деталями операції. Одні – радіють, інші – обурені таким обманом з боку офіційних структур, й не знають, як довіряти їм далі. Медіаексперт Серій Штурхецький каже – обурюватися не варто, адже цей випадок дозволяє дослідити настрої та позиції політиків та громадських активістів. На порятунок російського журналіста вже відреагувала Москва. В МЗС Росії сухо повідомили, що це – найкраща новина за сьогодні.