Минулоріч поменшало волинян − більше, ніж на дві тисячі. Про погіршення демографічної ситуації в регіоні упродовж 2017 року повідомляє Головне управління статистики.  Зокрема, кількість населення в області станом на перше грудня 2017 року становила один мільйон тридцять вісім тисяч шістсот дев’яносто дві особи. Та протягом січня-листопада чисельність  зменшилася на дві тисячі двісті шістдесят дві особи.

Природний рух населення характеризувався перевищенням кількості померлих над кількістю живонароджених: на 100 померлих – 88 народжених. Відповідна інформація сформована за даними актових записів цивільного стану. Окремим пунктом виділяють і кількість померлих дітей до одного року. Ця цифра зменшилася − в порівнянні з минулим роком − з вісімдесяти трьох до шістдесяти п’яти.

Серед причин спаду народжуваності у нашій області експерти називають неспроможність мати дітей за станом здоров’я, поширення “західної” моделі сім’ї та наслідки соціальної політики держави. А підвищення смертності здебільшого пов’язують з низьким рівнем життя та проблемами зі здоров’ям.