Ґвалт, шарпанина та постріли в повітря. У соцмережах оприлюднили відео, де нібито 14 січня на сім’ю ромської національності у Луцьку, в районі Балки, напав чоловік із пістолетом. За словами очевидців, він погрожував усіх вбити, вдарив цеглиною дитину і навіть спускав курок.

Ми вирішили дізнатися, як усе було насправді. Будинок ромів знайшли одразу. Господарі були вдома. Хоч і не охоче, та все ж поділилися нічними перипетіями.

На Василя, розповідають, у батьківському домі зібралася вся родина – було більше як 15 людей. На подвір’ї якраз стояли троє підлітків, коли побачили, що вулицею йде чоловік, гучно розмовляючи із собою та лаючись. Як той, мовляв, помітив дітей, то кинувся на них.

«Ну як дітвора? По 14 год хлопцям. Просто стояли, подивилися, всьо. І він отаку десь цеглину взяв, хотів на малого – малий відхилився. І він пролетів… Сину, кажу, може, ти що говорив? Каже, нє, мамо, я слова не сказав, бо я вчу. Він до старших не має язика», – розповідають роми.

Чоловік почав махати кулаками та погрожувати, що всіх уб’є, тож діти з вереском кинулися навтьоки у хату. Тут і зчинився ґвалт.

«Він сказав, що постріляє. Діти забігли в хату, кажуть, нас стріляють. Ми з хати повибігали надвір, і він почав. У положенні там вдарив сестру… Він чи накурений був чи наколений», – додають роми.

Зброю, кажуть жінки, не бачили і пострілів не лунало. Чоловіка просили по-доброму покинути подвір’я, втім, той не реагував і поводився неадекватно. А коли дав лупня одній із ромок, то напруження добряче зросло.

«Ми хлопців не допускали, тримали всіх у дворі, а я навіть у груди отако відпихала. Вийди, кажу, чоловіче, йди до своїх родичів, чо ти прийшов… А щоб його вбили мої брати і пішли би в тюрму за таку падлу, за таку гадость – це ж падло. Куди ти святом рвешся в хату», – продовжують розповідь.

Такої чудасії, кажуть люди, ніколи не було. Живуть тут уже близько 40 років і ні з ким, запевняють, ніколи не конфліктували. Хто цей чоловік – не знають.

«Ну десь тут, кажуть, в районі, десь там далі живе, а хто, що – то ми не знаєм. Бо з наших сусідів, то ми всіх знаєм, всі нас знають. Сюди ніхто не прийде», – запевняють роми.

А що жили роми з усіма мирно – підтверджують і сусіди.

«Я тут часто ходжу на ринок повз, але щоб хтось щось погане говорив про цю сім’ю – не чула, ніхто з сусідів не скаржився, ніхто не ображався», – каже одна із сусідок.

Щодо нічних перепитій, то пострілів, кажуть, не чули. Та й у деталі не вдавалися.

У поліції інцидент таки підтвердили. Гурт ромів дебошира не злякав, вгамовували чоловіка правоохоронці. Задирався він і до них.

«Свідки повідомили, що, можливо, цей чоловік мав при собі предмет, схожий на пістолет, яким погрожував. Виражався при цьому нецензурною лайкою і погрожував фізичною розправою. Поводився агресивно та зухвало, тож патрульні застосували превентивний захід – поверхневу перевірку», – прокоментувала речниця управління патрульної поліції у Волинській області Валентина Мельник.

Пістолета у чоловіка не знайшли. Називати особисті дані він відмовився. Тож шибеника затримали. Він виявився лучанином. У момент розбою був напідпитку. За хуліганство на нього склали адмінматеріали аж за 3-ма статтями. За це чоловіку загрожує кругленький штраф або ж виправні роботи.