Ендоваскулярна, тобто судинна, хірургія стрімко розвивається в усьому світі. Але в Україні такі операції проводять не так давно. Нині лише 5 клінік по всій країні займаються втручанням у судини. Тому, аби хворим із такими патологіями могли надавати якісну допомогу, у Волинській обласні лікарні влаштували конференцію. Це не лише теорія, доповіді, обговорення, а й три складні операції. Їх здійснили з допомогою рентген-системи «Філіпс», прибдання якої стало можливим завдяки реалізації у краї субпроєкту МОЗ і Світвого банку.

На конференцію запросили і медиків з області.

Але головними гостями конференції стали медики з Клінічної Лікарні “Феофанія” та Інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова.

Одну з операцій сьогодні проводив саме Павло Гиндич. Кілька десятків медиків ретельно за нею стежили та переймали досвід.

Тобто, поки в операційні працюють хірурги, інші бачать рентген, кардіограму та інші показники медичних приладів. Медики можуть і обговорювати перебіг операції. Така можливість у них є, завдяки 12 каналу.

А ще медики мали можливість побачити як працює ендоваскулярна система, яку для таких операцій використовують у всьому світі.

Медики відзначайють, що майстер-клас був дуже корисним, адже навіть у Волинську обласну клінічну лікарню щодня звертаються 2-3 хворих із судинними патологіями.