Найкращі індикативні показники виконання по системі у 5 митниць – Буковинська 107%, Чорноморська – 101%, Поліська – 91%, Галицька – 89%, Азовська – 87%. Нагадаємо, що Волинська митниця підпорядковується нині Поліській.

Про йшлося під час засідання колегії Державної митної служби України за участю Міністра фінансів Сергія Марченка пише пресслужба Мінфіну.

Загалом за результатами роботи у травні митницями переказано до бюджету 27 млрд грн (виконано 85,2% плану).

Також Держмитслужба прозвітувала про стан боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил впродовж 5 місяців 2020 року. Як зазначив заступник Міністра фінансів Юрій Драганчук, «зрушення в напрямку боротьби з контрабандою і тіньовими схемами на митниці уже є. План заходів з ліквідації таких явищ у системі митних органів поступово втілюється в життя і показує свою ефективність. Безумовно, докорінно змінити систему неможливо за один-два місяці. Однак, ми будемо дотримуватись цього курсу до тих пір, поки повністю не очистимо митницю від корупції і контрабанди».

У планах – розробка механізму ротації митників на митних постах за рандомним принципом. Така практика має значно зменшити вплив людського фактору під час здійснення митних процедур та, відповідно, послабити корупційну складову.