У Підгайцівській сільраді – обшуки. Поліція перевіряє факти розкрадання бюджетних грошей посадовими особами органу місцевого самоврядування. Кримінальне провадження правоохоронці відкрили після сюжету 12 каналу.

Тож сьогодні, 5 лютого, наші журналісти знову навідалися до сільради. Як нам стало відомо з власних джерел, тут  правоохоронці шукають докази розкрадання бюджетних грошей. Однак в установі кажуть, що нічого про таке не чули.

Та поліція підтверджує: за зачиненими дверима працюють слідчі.

“Санкціоновані обшуки проводили співробітники управління поліції області. Вони проводилися в рамках досудового розслідування за частиною третьої статті 191 ККУ. Це мова йде про привласнення і розтрату майна, зловживання службовим становищем. Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі. Наразі досудове розслідування за цим фактом триває”, – розповів головний спеціаліст сектору комунікацій ГУ НП у Волинській області Олег Плазовський.

Обшукували цього дня правоохоронці і будинок Георгія Штефанеси. Він, за словами сільського голови Юрія Семенюка, працює в сільраді проектним менеджером. Проте місцеві жителі його більше знають як підприємця. Ми вже розповідали, що Штефанеса за останні чотири роки уклав договорів на понад 10 мільйонів гривень. Майже всі – на території Підгайцівської громади. Йдеться про капітальний та поточний ремонт доріг та тротуарів, технічні нагляди за ними, благоустрій територій навколо шкіл, кладовищ і багато іншого. Тендери виграє не лише пан Георгій, а й, як з’ясувалось, уся його родина. Діти, дружина, далекі родичі, – усі також зареєстровані ФОПами: Лариса, Андрій, Євген, Наталія, Інга Штефанеси. Всього шість підприємців у родині. Вони брали участь лише у тендерах, які стосувались двох громад: Підгайцівської і Липинської. В сумі підприємницька родина взяла участь у 210 тендерних закупівлях. В усіх – визнані переможцями. Загалом родина Штефанес уклала договорів на понад 61 мільйон гривень.

Результатами ми поцікавимось згодом. Так само і запитаємо: куди міг поїхати автомобіль сільської ради, який вранці навантажували картонними коробками, в які зазвичай запаковують папери.