У понеділок, 1 червня, у віці 81 року помер український композитор, Герой України, народний артист Мирослав Скорик

Про це повідомив оперний співак, головний режисер Національної опери України імені Тараса Шевченка Анатолій Соловʼяненко.

Відійшов у Вічність видатний митець і щирий, надійний Друг – Мирослав Михайлович Скорик…

Gepostet von Anatoly Solovyanenko am Montag, 1. Juni 2020

Довідково:

Мирослав Михайлович Скорик народився 13 липня 1938 року у Львові в родині українських інтелігентів. Його бабуся Олена Крушельницька Охримович була рідною сестрою оперної співачки Соломії Крушельницької. У 1948 році родину Скориків було репресовано та вислано до Сибіру і лише після смерті Йосипа Сталіна їм вдалося повернутися.

Мирослав Скорик навчався у Львівській державній консерваторії ім. М. В. Лисенка, створював музику до стрічки Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”, викладав у Київській і Львівський консерваторіях, був художнім керівником фестивалю “Київ Музик Фест”, головою журі фестивалю “Червона рута”, співголовою Національної спілки композиторів України, у квітні 2011 року був призначений художнім керівником Київської опери, має ордени “За заслуги” і “Знак пошани”. У 2011—2016 роках керував Національною оперою України. 13 липня композитору мало виповнитися 82 роки.