Не вся кава мелена однакова. І, якщо ви прагнете смачного та ароматного напою, то варто приділити час, щоб обрати оптимальний варіант до власних уподобань та умов приготування. Пропонуємо кілька порад, що допоможуть швидко орієнтуватися на ринку та зробити вдалу покупку.

Що таке мелена кава?

Мелена кава — це смажені зерна, що подрібнюють для різних спосіб приготування. Це необхідно, щоб витягнути з них якомога більше смаку. Помел здійснюють за допомогою різноманітних інструментів — електричних та ручних кавомолок різного типу, блендерів, кухонних комбайнів, ступок, професійних пристроїв.

Помел кави

Фракція частинок визначається способом приготування, який ви обираєте. Кава грубого помелу схожа на морську сіль і найкраще підходить для таких методів заварювання, як:

  • френч-прес;
  • колд-брю — холодний спосіб;
  • перколятор.

Середній помел схожий на великий річковий пісок та підходить для різноманітних способів заварювання. А дрібний — призначений для кави еспресо та методів, де використовується нагріта вода під високим тиском. Існує і ще один варіант — дуже дрібний помел. Це ідеальний варіант для кави по-турецьки та дріпів.

Як довго зберігається мелена кава?

Після обсмаження кава починає досить швидко окиснюватися — молекули кисню вступають у контакт з ароматичними сполуками в каві та змінює їх структуру, впливає на смак і запах. Чим дрібніший помел, тим швидше кава втрачає свої властивості. Рекомендується здійснювати подрібнення безпосередньо перед приготуванням, а при купівлі меленої кави зберігати її в спеціальних умовах. Найкращий спосіб — тримати її далі від повітря, вологи, тепла та світла. В ідеалі — в герметичному контейнері (як можна меншої місткості), в прохолодній темній шафі.

Корисні поради для покупців

Перше, що слід зробити — обрати постачальника. Зверніть увагу на бренд Gemini — компанію, яка працює на українському ринку з 1996 року. Продає не тільки різноманітну каву та чай, а ще й кавове обладнання, обслуговує та ремонтує його. Асортимент Gemini дозволяє обрати варіант до будь-якого способу приготування та вимог споживача до смаку, аромату, міцності. Моносорти та купажі різного ступеня подрібнення — основа для ваших кавових експериментів.

При покупці меленої кави:

  1. Шукайте найсвіжішу доступну упаковку. Звертайте увагу на дату виробництва на пакеті та віддавайте перевагу варіантам, яким не більше 3-4 місяців.
  2. Вибирайте розмір помелу, який відповідає методу приготування. Наприклад, якщо гуща занадто дрібна, то вона забиває паперові фільтри, вийде через сітку френч-пресу та зіпсує враження від напою. А надто грубі частини можуть не встигнути заваритися.
  3. Підберіть сорт, купаж та профіль обсмаження, щоб досягти бажаного аромату та смаку.
  4. Віддавайте перевагу такому об’єму упаковки, який не треба зберігати після відкриття більш як 1 місяць. Це не означає, що доведеться викинути каву, але досягнути бажаного враження від напою буде значно складніше.